Sony: önmegsemmisítő letölthető mozifilmek
A különböző digitális tartalomszolgáltatásokkal foglalkozó cégek az eddigiekben elsősorban úgy oldották meg a filmek interneten keresztül történő legális terjesztését, hogy streaming videoanyagaikba speciális kódokat rejtettek, ily módon azokat lényegében lehetetlen volt elmenteni, illetve terjeszteni. Az internetes filmszolgáltatások ezen válfaja azonban komoly hátrányokat rejtett, illetve rejt magában, ugyanis mivel az internetkapcsolatok sávszélessége általában jelentősen be van határolva, a streaming videomegoldások kép-, illetve hangminősége sok kívánnivalót hagy maga után. Ugyancsak a hátrányok közé sorolható, hogy a felhasználóknak folyamatosan az interneten kell lenniük a filmek megtekintése közben.
Természetesen létezik más megoldás is, például, hogy a szolgáltatók a teljes mozifilmfájlokat elérhetővé teszik az interneten, majd egy hosszabb-rövidebb letöltési procedúrát követően a felhasználók sokkal kényelmesebben, és nem utolsósorban sokkal jobb minőségben nézhetik meg azokat. Ebben az esetben viszont fennáll a veszélye annak, hogy a letöltött videoanyagokat a felhasználók illegális módon másolni és terjeszteni kezdik.
A Sony fejlesztői megoldást találtak a problémára, még pedig oly módon, hogy különleges DRM (Digital Rights Management) technológiákat rejtenek a letölthető mozifilmekbe. A Sony által használt trükkök egyike, hogy a letölthető filmek a felhasználók merevlemezén nem egy nagy fájlban, hanem könyvtárakba szétszórva, sok kisebb fájlban tárolódnak, és csak egy speciális szoftver segítségével játszhatók le. A Sony ezenkívül egy olyan védelmi rendszert is bevet, mely egy előre meghatározott időt követően lényegében megsemmisíti az internetről letöltött mozifilmeket.
Kapcsolódó cikkek
- A Sony új PSP-t dob piacra
- Az egekbe szöktek a PS3-eladások az árcsökkenés hatására
- Blu-ray lemezek: 1000%-os forgalomnövekedés Európában
- Mától olcsóbb a PlayStation 3
- A Sony továbbra sem adja olcsóbban a PS3-at
- A Nintendo piaci tőkeértékben megelőzte a Sonyt
- A Nintendo piaci értéke megközelíti a Sony-ét
- Sony Vaio noteszgépek színes házakban
- Erőszakos videójátékban szerepel egy angliai katedrális
- Mobilfunkcióval bővítené a Sony a PSP-t
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: