Magyar-koreai információtechnológiai üzleti fórum
Az ITDH igazgatója utalt arra, hogy a magyar informatikai szektor a GDP 3,5 százalékát teszi ki, ami az új EU-tagok között a legmagasabb, utánunk következik Észtország 3,1 százalékkal, Lettország 2,5 százalékkal és Szlovákia 2,4 százalékkal. A teljes magyar ICT-szektor 2003. évi 5,96 milliárd eurós értékének 57 százalékát a telefon- és internetszolgáltatások teszik ki, 11 százalékkal a számítógép hardver, míg 10 százalékkal az adat- és hálózati eszközök részesednek, a fennmaradó hányadban pedig a szoftvertermékek, valamint a végfelhasználói kommunikációs eszközök következnek. Utalt arra, hogy a teljes magyar ICT-szektor tavaly a korábbi évhez képest 9,5 százalékkal növekedett, ezen belül a telefon- és internet-szolgáltatások 12,8 százalékkal, míg a szoftvertermékek értékesítése 12,5 százalékkal bővült.
Joon Ah Park, a Koreai Információs és Telekommunikációs Szövetség (KAIT) menedzsere elmondta: a 2003. évi 194 milliárd dolláros koreai exportból 30 százalékkal, mintegy 58 milliárd dollárral részesedik az IT-ipar. Kiemelte, hogy az előrejelzések szerint a koreai IT-export 2003 és 2007 között átlagosan évente 16 százalékkal fejlődik és a GDP-ből 16,3 százalékkal részesedik.
A KAIT szakembere kifejtette: a koreai e-kereskedelem aránya és a széles sávú internet-ellátottság tekintetében Korea világelső, a mobilkommunikációs eszközök fejlődésében a hetedik, míg az IT-export volumenében a nyolcadik a világon. A 48 millió lakosú országban 24 millió személyi számítógép, 30 millió internet használó van.
Ez utóbbinak több mint egyharmada, 12 millió ember széles sávú hozzáféréssel rendelkezik és ezzel 100 főre vetítve a 17,2-es értékével Korea világelső, míg például Japán 7,1-es, az USA is csak 6,9-es értékkel bír. Az IHM adatai szerint a magyar széles sávú internet penetráció 2,7 százalékot tesz ki, ami az EU-hoz újonnan csatlakozott tíz ország 1,6-es átlagánál jobb, ám a teljes 25 tagú EU-átlagánál 4 százalékponttal alacsonyabb.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- A Káoszból kivezető út - a reklám- és médiapiac jövője
- Tőzsde helyett akvizíció - Internet Hungary 2006
- Magyarországon lesz az OECD informatikai bizottságának ülése
- Nagy volt érdeklődés az IVSZ 13-ik Menedzser Találkozója iránt
- Tárgyalás az internet jövőjéről Genfben
- A szélessáv terjedése fontos versenyképességi tényező
- Szakmai konferencia és ingyenes programok a szélessáv jegyében
- Kóka: infokommunikációval a versenyképesség fokozásáért
- Megnyílt a T-ház: Egy virtuális család intelligens otthona
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!