Az Nvidia szuperszámítógépet aktivál a PC-ben

A technológia kompatíbilis a 8800 sorozatú grafikus kártyákkal, amelyek becsült lebegőpontos csúcsteljesítménye 520GFLOPS. Ez a teljesítmény az Nvidia SLI híd használatával lehetővé teszi a TFLOPS asztali rendszerek építését.
Andy Keane, a NVIDIA professzionális termékek vezérigazgatója elmondta, hogy az érdeklődők a CUDA készletet és ezzel együtt a kártya programozásához szükséges ismereteket is megkaphatják. A technológia a C-nyelven alapul és az első C kompájler (fordító) a GPU-hoz.
A CUDA megengedi a hagyományos GPU adatfolyam számítás korlátjainak feloldását a GPU funkcióinak kiterjesztésével a címzéshez, ami lehetővé teszi a matematika intenzív problémák széles tartományának megoldását. A hagyományos alkalmazásoknak nincs szükségük arra, hogy a GPU további hatalmas teljesítményéhez hozzáférjenek. Ezzel szemben a CUDA segíti a szeizmikus modell alkalmazások gyorsítását, a pénzügyi modellek feldolgozását, valamint a folyadékok dinamikájának gyorsabb vizsgálatát.
A grafikus kártyák képesek szimulálni a neuron cellákat, a mobiltelefon hullámok viselkedésmódját, és áttörést hozhatnak a gyógyászatban is. Például a technológia utat tör a valós idejű röntgenképek felé, amelyek segítik az orvosokat a pontosabb diagnózisban, és hamarosan megjelenhetnek a 3D képek is.
Mégis mielőtt a CUDA és a GPU belép a szuperszámítógépek területére, a vállalatnak több akadályt kell leküzdeni. Összehasonlításképpen: a hagyományos lebegőpontos gyorsítók, mint például a Clearspeed CSX600 lebegőpontos gyorsítót tartalmazó grafikus kártyák csak a 32 bites egyszeres pontossággal képesek az adatokat feldolgozni az igényelt 64 bites kétszeres helyett. Ez a korlát az Intel most bemutatott 80 magos ’TFLOPS’ lapkáján is megtalálható. Az év második felében bevezetésre kerülő Nvidia grafikus kártyák 64 bites eredményeket produkálnak.
Kapcsolódó cikkek
- Tökéletes, élethű grafika az új Asus grafikus kártyával
- Megszületett az első DirectX 10-es mobil videóchip
- Csúcskategóriás grafikus kártya az Asustól
- A mainál háromszor nagyobb teljesítmény/W érték 2010-ben
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- Felhasználók perelnék az Nvidiát
- Személyi szuperszámítógép Intel 50W-os Xeon lapkákkal
- Samsung noteszgépek nagy teljesítményű GPU-val
- Matrox-megoldás három monitor egyidejű használatához
- Mobil GPU beágyazott DRAM-mal
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy teljesítményű memória munkaállomásokhoz és felső kategóriás asztali számítógépekhez
A memóriatermékek és technológiai megoldások terén globális piacvezető Kingston Technology Company, Inc. nagy teljesítményű memóriatermékeket gyártó részlege, a Kingston FURY a Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM memóriával bővítette DDR5 memóriacsaládját. Az új, túlhúzható szerverosztályú memóriamodult a következő generációs munkaállomások és felső kategóriás asztali gépek számítástechnikai igényeinek kielégítésére tervezték.
Már a hazai gamerek is lecsaphatnak az LG 240 Hz-es képfrissítésre képes OLED monitorjaira
Már Magyarországon is elérhetőek az LG legújabb top kategóriás gaming OLED monitorjai. A 45 colos képátlójú 45GR95QE-B és a 27 colos 27GR95QE-B UltraGear OLED kijelzők az élénk színek és a mélyfekete árnyalatok megjelenítése mellett maximálisan gördülékeny játékmenetet garantálnak: másodpercenként akár 240 képkocka megjelenítésére képesek, mindezt ultraalacsony válaszidő mellett. A 45 colos modell hajlított képernyője extra nagy görbületű, így a teljes képernyőfelületen tisztán, torzulás nélkül láthatóvá válik minden részlet, ezzel kielégítve a haladó és profi játékosok minden igényét.
Bemutatkozott a Microsoft 365 Copilot
A Microsoft a mesterséges intelligencia felhasználását új szintre emelte azzal, hogy március 16-án bejelentette a Microsoft 365 Copilotot, ami az Office-alkalmazásokba építve töredékére csökkenti le a napi, klasszikus értelemben vett irodai munkát.
Ki nyeri meg a Google és Microsoft párviadalát?
Az elmúlt hónapokban a világ két legnagyobb technológiai vállalata közötti kiélezett versenytől hangos a világsajtó. A legtöbb elemzés arról számol be, hogy a Microsoft a ChatGPT (OpenAI) fejlesztésével és piaci bevezetésével jelentősen elhúzhat a Google előtt, eldöntve ezzel a már több évtizede tartó „állóháborút”.
Így teheti hatékonyabbá a mobilkommunikáció és az 5G az energiaszolgáltatókat és a közműveket
Az energiaszektor digitalizációja – különösen napjainkban – egyre sürgetőbbé váló folyamat, hiszen a digitális innovációk segítségével jelentősen hatékonyabbá válhatna a közműhálózatok működése. Az 5G technológiában élen járó Ericsson Connected Energy Utilities című jelentése számos példával illusztrálja, milyen kiemelt szerepet tölthet be a szektorban a mobilkommunikáció a teljes értékláncon keresztül.