Na de ki lesz Magyarország NetMiniszterelnöke?
Mindenképp érdemes szavazni a fent említett időpontban, hiszen hazánk első NetMiniszterelnöke csupán egy évet kap arra, hogy bizonyítson, száz nap türelmi idő helyett maximum száz perce lesz, hogy négymillió-kétszázezer embernek megfeleljen - állítólag ugyanis ennyien interneteznek ma Magyarországon. Sokkal többen tehát, mint amennyien szavaznak (három és félmillió) egy általános választáson. További előnye, hogy számára a nyilvánosság természetes közeg, egyébként meg nekünk, netpolgároknak a ténykedése semmibe nem kerül.
De miről is van szó? Mint arról korábban beszámoltunk, a Média Hungary 18-24 évesek számára hirdetett pályázatot, a résztvevőknek az alábbi kérdésekre kellett programot írniuk: Milyen netországot képzelnek el napjaink realitásából kiindulva? Hogyan állítanák ennek az országnak a szolgálatába az internetet? Mi az álláspontjuk az internetszabadság és -szabályozás kérdéseiben? Miként javítanának a hazai információs társadalmon? Milyen kampányeszközöket használnának fel a verseny során?
A kiválasztottak közé, a második fordulóba bejutott Horváth Dávid NetMiniszterelnök-jelölt.
A Dunaújvárosi Főiskola másodéves médiatechnológus hallgatója kampányát „2010 a NetOkrácia éve!” címmel hirdette meg, szerinte ez a XXI-i század demokráciája. A NetMiniszterelnök-jelölt az alábbi programjához keres támogatókat:
1. NetOkratikus népszavazás – a nagyobb hatékonysággal történő, gyors voksolások élénkítik a pártok és a közvélemény kapcsolatát, és arra készteti a parlamenti erőket, hogy a reformokat közösen, mindenki által elfogadható kompromisszumokkal dolgozzák ki. Nyomást gyakorlunk a politikára, mert az internet közössége pártok feletti, tudatos és összetartó! Jelenleg az országos népszavazás kitűzésére irányuló választópolgári kezdeményezés támogatására csak aláírásgyűjtő íveken lehet aláírást gyűjteni. Online is lehetőséget kell adni az aláírásgyűjtésre! Sőt, akár magának a szavazás lebonyolítására is.
2. Nemzeti Digitális Közmű - Szakmai szervezetekkel egyeztetve 3 konkrét elképzelés született. Közművesítjük a korábban pályáztatott, de el nem nyert 450 Mhz-es és a részben kiosztott 26 GHz-es frekvenciákat, ezzel szabadon hozzáférhető szélessávú mobilinternetet teremtve. Valamint támogatom az EU gazdasági programjának, a ”Szélessávon mindenkihez”-nek a bevezetését („High-speed Internet for all”).
3. Alternatív online zenei piacmodellek bevezetése - ma Magyarországon minden egyes megvásárolt adathordozót (CD, DVD, pendrive, kazetta, stb…) üres hordozói díj terhel. Ebből pótolják a zenei alkotóknak a letöltésekből, másolásokból származó bevételkiesését. Ezt az is megfizetni, aki családi fotókat, vagy saját fájlokat tárol ezeken! A jelenlegi rendszer és esetleges későbbi tömeges díjbeszedések (internetes átalánydíj a letöltésekért) kivédése érdekében olyan üzleti modelleket akarunk, amelyekben az ingyenes tartalmak letöltése mellett a fizetős modell is megjelenik, ezzel is bevételt biztosítva az alkotóknak, tehermentesítve a felhasználót. A jelenlegi rendszer egyedül a nagy kiadók érdekeit védi, holott komoly tanulmányok mutatták ki, hogy a piac szempontjából pozitív hatásúak a széles réteget kiszolgáló, dinamikus árazású, online zeneletöltő boltok.
Dávid ott van a blogon, videókban, hírlevele van. A választópolgárok követhetik a twitteren, bejelölhetik az iWiW-en és Facebookon. De megjelenik a klasszikus médiumok, a nyomtatott sajtó, rádió és tv-s híradásokban is. Hogy kikre számít? Mindenkire, aki egyetért az elképzelésekkel, aki lát benne fantáziát. Az informatikusokra, szakmabeliekre, zenehallgatókra, diákokra és nyugdíjasokra egyaránt.
Április 1-jén a www.netminiszterelnok.hu-n lehet szavazni rá! Vagy másra.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Napi 80 sms-t küldenek a tini-lányok
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.