Az ENSZ az internet szabályozását mérlegelheti
A nemzetközi ellenőrző testület felállításának gondolata támogatásra lelt India, Dél-Afrika, Kína és Szaúd-Arábia részéről. Az internet szabályozására vonatkozó javaslat egy, a világszervezet égisze alatt megtartott tanácskozáson, szerdán hangzott el New Yorkban.
A brazil képviselővel szemben az illetékes amerikai, ausztrál, brit, kanadai és belga ENSZ-diplomaták, valamint civil szervezetek és az üzleti világ több képviselői egybehangzóan rámutattak, hogy egy ilyen munkacsoport elszigetelődhet az internet-felhasználás üzleti és a napi, felhasználói szintű realitásaitól. Aggodalmak hangzottak el azzal kapcsolatban is, hogy a felállítani javasolt testületben kizárólag kormányzatok kapnának szerepet, civil szervezetek nem.
A nemzetközi bizottság felállításának kezdeményezői az ENSZ Gazdasági és Szociális Tanácsának 2010. július 9-én meghozott határozatára hivatkoztak, amely arra hívta fel a világszervezet főtitkárát, hogy kezdeményezzen nyílt és átfogó párbeszédet, valamint fokozott együttműködést az internettel kapcsolatos nemzetközi közpolitikai kérdésekről.
A brazil javaslat ellenzői rámutattak, hogy a "fokozott együttműködésre" való felhívás nem jelenti feltétlenül azt, hogy egy újabb bizottságot kellene felállítani az ENSZ már meglévő, illetékes testületei (IGF, ICANN, ITU) mellé.
Kapcsolódó cikkek
- Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (2. rész)
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (1. rész)
- Határozatlan időre felfüggesztette a kongresszus az internetes kalózkodás elleni törvényalkotást
- Oroszországban nem lesz internet-cenzúra
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Visszakozott az internetes kalózkodás elleni amerikai törvénytervezetek három beterjesztője a tiltakozás hatására
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (2. rész)
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (1. rész)
- Weboldal a káros és jogellenes tartalmak bejelentésére
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.
Szolgáltatófüggetlen 5G-s tesztprojekt indul
A tesztek célja annak vizsgálata, hogyan lehet különböző környezetben – például sűrűn lakott belvárosban, vagy agrárterületen – gazdaságosan 5G hálózatot kiépíteni és működtetni, majd ezt a jövőben, amikor az 5G-alapú alkalmazások elterjedése és az adatforgalom növekedése szükségessé teszi, nagy volumenben is környezettudatos módon széles körben megvalósítani. A tapasztalatok alapján a hálózaton később különféle okos szolgáltatások is elérhetővé válnak.