Fejlődünk – egyre jobbak vagyunk az online bankolásban
Az Ipsos nemzetközi felmérése szerint egyre jobban kedveljük az online ügyintézést. Nemzetközi szinten átlagosan a válaszadók 56%-a, nálunk pedig 47%-a intézi elektronikusan ügyeit.
Az átlag számokat tekintve sem vagyunk rosszak a nemzetközi helyzethez képest, a magas jövedelműeket vizsgálva pedig már nem is maradunk el a nemzetközi arányoktól (70%).
Úgy tűnik, a kényelem egyre inkább győzedelmeskedik félelmeink felett. Sokan tartanak a biztonsági fenyegetésektől, adatlopásoktól stb., de ez a biztonságos, egyszerű és gyors megoldásoknak köszönhetően egyre inkább háttérbe szorul – ez a számokból is világosan látszik.
Lassan pedig bevett gyakorlattá válik, egyre több törekvés van abba az irányba, hogy szinte minden ügyet elektronikusan tudjunk intézni. Ez a téma a Papírmentes Napon is előtérbe került, és talán nem lehetetlen elképzelni, hogy évek múlva a papíralapú helyét átveszi majd az okostechnológián alapuló elektronikus ügyintézés.
Kapcsolódó cikkek
- Az iPhone 5 ötödik az elégedettségi listán
- Facebook: egy év alatt félmilliós növekedés
- Mely online hirdetések a legidegesítőbbek?
- Nálunk is tör előre a tablet
- A napjuk felét médián lógva töltik a fiatalok
- Te ki szoktad kapcsolni a mobilod?
- Egyre nő a munkavállalók igénye a közösségi alkalmazásokra
- A felhasználók a kicsire és mobilisra szavaznak
- Egy tinédzsernek átlagosan 425 Facebook ismerőse van Amerikában
- Az Y-generáció digitális identitása
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.
Érik a forradalom az alkalmazásfejlesztésben
Az IT-szektorban tomboló munkaerőhiány nem új keletű probléma: miközben jelenleg az USA-ban közel 1 millió betöltetlen pozíció van a területen, a hazai GDP csaknem 20%-át adó digitális gazdaság a kivándorlással, a kisadózó vállalkozásokat érintő szigorításokkal és az alapfokú oktatás kapcsolódó hiányosságaival küzd. Mindezt tetézi a járvány alatt pánikszerűen felpörgő digitalizációs igény, hiszen nagyságrendileg ötször több megrendelés érkezik manapság a fejlesztő cégekhez.
Félárú utazási kedvezmény a HVG Állásbörzére érkezőknek
A MÁV-Volán-csoport saját standdal és online is várja az érdeklődőket a HVG Állásbörzén, amit 2022. október 5-én és 6-án rendeznek a Papp László Budapest Sportarénában. Az eseményre utazóknak a MÁV-START és a GYSEV 50 százalékos alkalmi menettérti kedvezményt biztosít bármely belföldi állomásról Budapestre, a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvarra, továbbá Kelenföld, Kőbánya-Kispest, Kőbánya alsó, Kőbánya-felső és Zugló állomásra.
Véget ért a XII. Nemzetközi Média- és Internetkonferencia
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szeptember 26-án és 27-én 12. alkalommal rendezte meg „A média és az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” című konferenciáját, a Magyar Tudományos Akadémián. A két nap alatt 32 szakember tartott előadást aktuális témákról, egyebek mellett az álhírekről, a social media platformokról, az illegális tartalmakról, a deepfake-jelenségről és persze a média jövőjéről. Kerekasztal-beszélgetést is szerveztünk, ahová etikus hackereket hívtunk meg.
Rövid képzési programokat is kínál hallgatóinak a Széchenyi István Egyetem
Egyedülálló lehetőségként már rövid, akár egyhetes külföldi utazással járó kurzusokat is kínál hallgatói számára a győri Széchenyi István Egyetem, amelyeken a pályázók rugalmasan és könnyen bővíthetik szakmai tapasztalataikat, nemzetközi kapcsolataikat, idegennyelv-tudásukat. Érdemes jelentkezni – ajánlják az újdonságot azok a széchenyisek, akik már részt vettek valamelyik programon.