Támogatás integrált vállalati információs rendszer fejlesztésére
Csaknem 250 millió forintos beruházással úgynevezett felhő alapú integrált vállalati információs rendszert fejleszt kis- és középvállalatok számára a Stratis Vezetői és Informatikai Tanácsadó Kft. A cég a projekthez 70 százalékos, 174,6 millió forintos támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programjában (GOP) - közölte a Stratis Kft.
A Stratis Kft. közleménye szerint a számítási felhő alapú informatikai megoldások egyik legnagyobb kihívása, hogy hogyan biztosítható elégséges védelem osztott erőforrásokon alapuló környezetben. A cég két, egymást kiegészítő műszaki megoldás kifejlesztésével - a törzsadat-menedzsmenttel és az IT-biztonsági megoldással - ezekre adhat választ.
A Stratis Kft. 1998-ban alakult, mára ötven tanácsadóval dolgozik. Árbevétele 2011-ben meghaladta az 1 milliárd forintot, tavaly 832 millió forint volt a céginformáció adatai szerint. Adózott eredménye 2012-ben meghaladta 40 millió forintot. A Stratis a cégben dolgozó magánszemélyek tulajdonában van. Az informatikai tanácsadási szolgáltatásokat nyújtó társaság eddig 11 iparágban 140 ügyfélnél, 500 projektben dolgozott, egyebek mellett az IT stratégiai tanácsadás, banki működés fejlesztése, elektronikus közigazgatási megoldások és a kártyarendszerek területén.
Kapcsolódó cikkek
- Az ASUS AiCloud-dal elkészítheti saját „személyes felhő” tárterületét
- IBM NeXtScale, egyenesen a laborból
- Microsoft: felhőalapú szoftver nonprofit szervezeteknek ajándékba
- Felhőalapú adatközpontokhoz kifejlesztett új Intel technológia
- Az IBM bővíti zEnterprise nagyszámítógépes termékkínálatát
- A felhő és a közösségi alkalmazások jövője vállalati környezetben
- HP: Előnyben a hibrid felhőmegoldások
- Cloud-alapú együttműködésre lépett a UNIT4 és az Amazon.com
- A kkv-k felhőhasználatáról készített kutatást a Microsoft
- Új felhőszolgáltatási termékcsalád NetIQ alapokon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.