SUSE Cloud 2.0: új generációs felhőmegoldás nyílt alapokon
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy általánosan elérhetővé vált a SUSE Cloud 2.0. Az OpenStack projektre épülő SUSE Cloud minden szükséges funkciót magában foglal a vegyes hypervisorokat tartalmazó privátfelhő-alapú környezetek kialakításához. A termék gyors telepítést és egyszerű kezelést tesz lehetővé, ezzel segítve a vállalatokat az üzleti eredményesség növelésében és az informatikai költségek csökkentésében.
„Azok a vállalatok, akik privát felhőt használnak, gyorsabban reagálhatnak a változó piaci igényekre, csökkenthetik költségeiket, és a nyilvános felhőhöz képest jóval nagyobb biztonságban tudhatják adataikat és szolgáltatásaikat. A privát felhők kialakításához használható eszközünk, a SUSE Cloud az OpenStack alapjaira épül, amely mögött kiterjedt iparági háttér és széles közösségi támogatás áll. Az OpenStack-alapú megoldások közül kiemelkedőnek számít a SUSE Cloud, elsősorban a SUSE húszéves szakmai tapasztalatának, valamint a kimagasló színvonalú, 24 órás támogatásának köszönhetően. A megoldás emellett képes együttműködni a vállalatok már meglévő infrastruktúrájával, és integrálható a SUSE nagyvállalati környezethez igazodó felügyeleti termékeivel” – foglalta össze az előnyöket Szittya Tamás, a Magyarországi Képviselet ügyvezető igazgatója.
A SUSE Cloud 2.0 fejlett felhőalapú technológiája az alábbi eszközökkel segíti elő a problémamentes telepítést és használatot a vállalati adatközpontokban:
· Támogatja a vegyes hypervisorokat tartalmazó felhőalapú környezeteket, így a vállalatok képesek optimalizálni az informatikai szolgáltatások teljesítményét és a licencelési költségeket. A SUSE Cloud támogatja a KVM és a Xen hypervisor környezetet, és a 2.0 kiadás az első olyan OpenStack-disztribúció, amely teljes körűen támogatja a Microsoft Hyper-V környezetet is. A rendszer része a VMware ESXi integrációjának műszaki előzetese is.
· Hatékonyabb telepítési folyamatot biztosít. A SUSE Cloud 2.0 és a nyílt forráskódú telepítési keretrendszer, a Crowbar legújabb kiadása közötti integráció a korábbinál még jobb méretezhetőséget tesz lehetővé, valamint megújult felhasználói felületet nyújt.
· Az OpenStack Grizzly legújabb szolgáltatásait és javításait is tartalmazza. Az egyik újdonság, az OpenStack Block Storage tartós blokktárolást biztosít a virtuális gépek szintjén, míg a SUSE Cloud hálózati funkcióit kibővítő OpenStack Networking szolgáltatásként kínált hálózatkezelés révén tesz lehetővé méretezhető hálózatfelügyeletet.
· A korábbinál is szorosabban integrált a SUSE Studio és SUSE Manager eszközökkel, amelyek segítségével egyszerűen létrehozhatók és kezelhetők a felhőalapú alkalmazások.
· Partneri megoldások széles választéka segíti a privát felhők konfigurálását az egyedi informatikai infrastruktúrák követelményeihez igazodva. A SUSE Cloud 2.0 tartalmazza a Ceph és a Ceph Rados Gateway rendszerek műszaki előzetesét, így teljesen redundáns objektumtárolást garantál. A SUSE számos partnerrel, köztük a Coraid, EMC, Inktank és NetApp vállalatokkal működik együtt annak érdekében, hogy minőségi megoldásokat kínálhasson a SUSE Cloud felhasználói számára a virtuális gépek tartós tárolásához. A SUSE Cloud Networking további partnermegoldások, így a Cisco, a Midokura, az Open Vswitch, valamint VLAN-áthidaló megoldások képességeit is biztosítja az ügyfelek számára.
A SUSE Cloud 2.0 már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: https://www.suse.com/products/suse-cloud/
Kapcsolódó cikkek
- Az ASUS AiCloud-dal elkészítheti saját „személyes felhő” tárterületét
- Ingyenes Windows Azure tanfolyamok hazai informatikusoknak
- Támogatás integrált vállalati információs rendszer fejlesztésére
- IBM NeXtScale, egyenesen a laborból
- Microsoft: felhőalapú szoftver nonprofit szervezeteknek ajándékba
- Felhőalapú adatközpontokhoz kifejlesztett új Intel technológia
- SUSE Studio 1.3: felhőszolgáltatások egyszerűen és gyorsan
- Az IBM bővíti zEnterprise nagyszámítógépes termékkínálatát
- A felhő és a közösségi alkalmazások jövője vállalati környezetben
- HP: Előnyben a hibrid felhőmegoldások
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.