IVSZ: Közérthetően a felhőről kis- és középvállalatoknak
Az IVSZ Adatközpont és Felhő Munkacsoportja szakmai napot tart október 30-án a Corvinus egyetemen, amelynek témája az adatközpontok és a felhő alapú technológiák gazdasági, jogi és technikai hátterének bemutatása lesz.
Az IVSZ elsősorban hazai kis- és középvállalatok döntéshozóit várja a gyártó- és szállító független eseményre, de az informatikusok és rendszergazdák is találnak majd érdekes, új témákat. A workshop résztvevői nyomtatva is megkapják az IVSZ szakértői által összeállított adatközpontokkal és felhő megoldásokkal kapcsolatos fogalomtárát, amely letölthető a szervezet weboldaláról is.
„Az adatközpontokhoz és a felhő alapú megoldásokhoz kapcsolódó új trendek Magyarországon is terjedőben vannak, ezért úgy gondoljuk, hogy a hazai vállalkozásoknak is előnyös, ha minél előbb megismerik, sőt kihasználják az új technológiákban rejlő lehetőségeket. Az IVSZ gyártóktól és konkrét megoldásoktól függetlenül szeretné bemutatni a hazai kis- és középvállalati szektor számára az új innovatív technológiákat, ezek előnyeit és azokat a releváns információkat, amelyek segítenek a megfelelő felhőszolgáltatás kiválasztásában." – mondta Béres András az IVSZ Adatközpont és Felhő Munkacsoportjának vezetője.
Az eseményen Béres András, az IVSZ Adatközpont és Felhő Munkacsoportjának vezetője fogja bemutatni a munkacsoportot és a hazai adatközpont és felhő piacot a haza kkv szektor képviselőinek. A felhő alapú megoldások gazdasági előnyeiről Drótos György, a Corvinus egyetem docense, az új technológiák biztonságával kapcsolatos kérdésekről pedig Lám István, a titkosított felhőszolgáltatást fejlesztő Tresorit ügyvezetője tart előadást.
Dr. Ormós Zoltán ügyvéd a felhőszolgáltatások jogi és adatvédelmi hátterét ismerteti meg a résztvevőkkel, majd Bodnár Ádám, a HWSW főszerkesztője a hazai szaksajtó szemszögéből mutatja be az adatközpont szolgáltatásokat és a felhőt. Vállalati oldalról a Dreher és az Evobit képviselői osztják meg tapasztalataikat, bemutatják miért döntöttek a felhőszolgáltatások bevezetése mellett és milyen tapasztalatokat szereztek a bevezetés óta eltelt időszakból.
A workshop résztvevői nyomtatva is megkapják az IVSZ szakértői által összeállított adatközpontokkal és felhő megoldásokkal kapcsolatos fogalomtárát, amely letölthető a szervezet weboldaláról is. Ez a gyűjtemény összefoglalja és egyértelművé teszi az iparágban használt terminológiát, így a fogalomtár tudásbázis és munkaeszköz is egyben minden piaci szereplő számára.
A rendezvény 2013. október 30-án, a Budapesti Corvinus egyetem III. előadótermében lesz. Az eseményen a részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. Részletes program és a jelentkezéshez szükséges online formula az IVSZ weboldalán található.
Kapcsolódó cikkek
- Elavult irodagépeket használnak a vállalkozások, de van megoldás
- Vállalati felhő megoldások a Microsofttól
- Új mobil vékony kliens a HP-tól
- SUSE Cloud 2.0: új generációs felhőmegoldás nyílt alapokon
- HITA: hiánypótló exportpromóciós lehetőség magyar infokommunikációs cégeknek
- Ingyenes Windows Azure tanfolyamok hazai informatikusoknak
- Appra magyar! néven alkalmazásfejlesztő kampányt indít az IVSZ
- Újít a HP: Új generációs gépek, többféle operációs rendszer, felhő alapú szolgáltatások
- Elérhető hazánkban az OKI MB700 sorozatú multifunkciós nyomtatócsaládja
- 50 GB ingyenes tárhelyet ad az LG a Smart TV-khez
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.