Hackathon-in-a-Box: kreatív ötletgyár a startup utánpótlásért
A Hackathon-in-a-Box egyetemi ötletverseny sorozat hat versenyén tavaly több száz ötlet és 60 projekt született. A szervezők idén megduplázzák résztvevő egyetemek számát és Kolozsvárra is eljut a startup utánpótlást biztosító rendezvény.
A „Hackathon-in-a-Box – A kreatív ötletgyár” versenysorozat titka az, hogy a tehetségeket legegyszerűbb ott keresni, ahol tanulnak. A versenyeken résztvevők a megszerzett tudásukat a tanulmányaik és később szakmai életük során is kamatoztathatják.
A projektek nagy figyelmet kapnak a hazai befektetőktől, inkubátoroktól, a tavalyi versenyzők közül többen már kockázati tőkebevonáson dolgoznak. A 2013-as év győztesi között akad olyan is, amely nemzetközi versenyt nyert azóta. Egy másik a verseny született szolgáltatás - a Miutcánk.hu – pedig a Lenovo Motivátor pályázatának 1 milliós fődíját nyerte el.
A versenysorozatot nem csak egyetemistáknak terveztük – meséli a hackathon főszervezője – Turcsán Tamás Péter - akit 2013-ban a 25 legkreatívabb magyar közé választották. „A mentoraink a résztvevőket felkészítik arra, hogy ötleteiket csapatban dolgozzák ki, megértsék az üzleti gondolkodás alapjait, és a közös munka során, üzletileg értékes projekteket hozzanak létre, majd azokat a verseny végén szakemberek előtt prezentálják. Így a csapatok belekóstolhatnak startup világ, az üzleti ötlet „kipattanásától”, kivitelezésétől és a befektetők megnyeréséig tartó hangulatába. A Hackathon-in-a-Box rendezvénysorozat új ötleteket hoz felszínre, megmutatja a résztvevők igazi erősségeit, közösséget épít, és demonstrálja az egyetem és a hallgatók kreativitását.”
Az idei szériában 13 versenyt terveznek a szervezők, a hat budapesti esemény mellett hat vidéki és egy kolozsvári rendezvényt valósítanak meg társszervezők segítségével. Az idei első verseny – a Spin-Off Klub Hackathon - február 28-án kerül megrendezésre a H13 Diák- és Vállalkozásfejlesztési Központban. (1085 Budapest, Horánszky utca 13.)
A verseny fővédnöke Prof. Dr. Cséfalvay Zoltán az NGM gazdaságstratégiai államtitkára. Az év első eseményének zsűri elnöke Spaller Endre a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke. A verseny támogatói között állami intézmények, nemzetközi startup versenyek, KKV-k és multinacionális vállalatok, illetve hazai siker-startupok is megtalálhatók.
A Hackathon-in-a-Box kiváló és közvetlen lehetőséget kínál arra, hogy segítségével megteremtődjön a magyar startup cégek utánpótlása, közvetve pedig, hogy sikeres vállalkozóként itthon tartsuk, vagy akár haza is hozzuk a fiatal értelmiségieket.
Kapcsolódó cikkek
- Keresik a közép-kelet európai régió legjobb női startupjait
- Smartmobil 2014 konferencia Magyarország innovációs potenciáljáról
- Startup Europe Roadshow az infokummunikációs fiatal vállalkozások megsegítésére
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- 400 millióért vesz startupot a Google
- Magyar győzelem az IronFX versenyén
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny
- Benevezték Magyarországot a Tech Match 2014 start-up versenyre
- Véget ért a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság
- A Panasonic kihirdette a világversenyek győzteseit
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.