10 éves a Gmail
A Google levelezőrendszere tíz éves születésnapját ünnepli. 2004. április 1-je óta érhető el hivatalosan a szolgáltatás, amely azóta hosszú utat tett meg.
Tavaly már áttekintettük a Gmail kilenc éves pályafutását, melyből öt év a béta fázisban telt (2009-ig). 2006-ban már gyors ütemben elkezdett nőni a szolgáltatás népszerűsége, februárban pedig a chat szolgáltatás is elérhetővé vált. Ezt követte áprilisban a Google Calender.
2008-ben jelent meg az első Android alkalmazása a szolgáltatásnak a T-Mobile G1 telefonjára, amely azóta számos frissítésen esett át, és eddig több mint egymilliárd alaklommal töltötték le a Google Play Store-ból. A levelezőrendszer iOS appja később, 2011 novemberében jelent meg, és azóta rendszeresen frissítik, és akár már öt különböző felhasználói fiók között is lehetővé teszi a váltást.
2010-ben egy fontos változást eszközölt a Google „Priority Inbox” néven, amelynek köszönhetően a bejövő levelek három mappába kerültek: „fontos és olvasatlan”, „csillagozott” valamint a „minden más” kategória szerint oszlottak meg.
Ahogy már korábban is írtunk róla (lásd a lenti infografikát is), minden év tartogatott valamilyen újdonságot a felhasználók számára. 2011-ben volt az oldal nagy dizájnátalakítása, amikor a profilképek is megjelentek már a beszélgetéseknél, és a postaláda megjelenítésére is többféle lehetőséget kínált a Google (kényelmes, barátságos és kisméretű).
A tavalyi szintén jelentősnek mondható átalakításra pedig biztosan sokan emlékeznek, amikor a bejövő levelek különböző fülek alá kerültek attól függően, hogy normál, közösségi média értesítésekről illetve promóciók levelekről van szó.
Már az idei év újítása, hogy a Google alapbeállítássá tette a levelek titkosítását, és továbbfejlesztette, ami azt jelenti, hogy a Google szervereire érkező levelek szintén titkosak. Szintén ebben az évben jelentették be azt a megoldást is, hogy leiratkozhatnak a felhasználók a promóciós levelekről egy mozdulattal.
Íme a tavalyi infografika, amely a Gmail kilenc évét mutatja be:
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Víz alatti Street View képek az USS Mohawkról
- Mobilböngészés – Android vs. iOS
- Titkosítja leveleinket a Gmail
- Új funkciók Androidon a Google kereső „OK Google” hangutasításában
- A Google alapítója szerint a demokráciára jelent veszélyt az internetes kémkedés
- Gyermekbarát YouTube fejlesztésén dolgozik a Google
- Megszabadulhatunk a promóciós e-mailektől a Gmailben
- Levelezési és naptáradatainkat is menthetjük a Google Takeouttal
- Megújult a Gmail iOS alkalmazása
- Áttekinthetőbbé vált a Gmail
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.