IAITAM ACE konferencia Budapesten
Május 26. és 28. között tartják hazánkban az első éves európai IAITAM ACE konferenciát, amelyen számos IT szakember jelen lesz, hogy megvitassák a legújabb IT eszközgazdálkodási trendeket.
Az International Association of Information Technology Asset Managers, röviden IAITAM egyének és szervezetek számára létrehozott szakmai szervezet, melyet 2002-ben jegyeztek be hivatalosan. Működését az az igény hívta életre, hogy szükség van egy központi szervezetre, amely foglakozik az IT hardver és szoftver eszközmenedzsment egyre bővülő tudástárával.
A szervezet konferenciát szervez Budapesten, május 26. és 28. között, ahol a három nap alatt különböző területekről érkező szakemberek vitatják majd meg a legújabb IT eszközmenedzsment trendeket, és annak hatásait az üzleti tevékenységekre és a jövedelmezőségre. Jelen lesznek többek között pénzügyi, biztonsági, beszerzési, műszaki vezetők, valamint számos informatikai szakember is.
Miért érdemes részt venni a rendezvényen?
— Amerikai, kínai, indiai piac felé érdeklődő IT szakemberek tudnak találkozni Magyarországról és környékéről megfelelő potenciális partnerekkel
— Egy év tagság jár a szervezetben
— A résztvevők meghívót kapnak a Las Vegas-i eseményre is
— Tanulási és networking lehetőség
— Software minősítési tanúsítványt kaphatnak
A programról bővebben angolul a csatolt anyagban olvashatnak: IAITAM2014EuropeanACE_ScheduleAtAGlance.pdf, az eseményre regisztrálni pedig a hivatalos oldalon lehet.
Kapcsolódó cikkek
- BYOD: A mobilbiztonság aktuális trendjei
- Nagyot erősödött a hazai it-piac
- Smartmobil 2014: hazai startupok a világsiker küszöbén
- Marketing eszközök arzenálja
- Digital Hack - Trendek és tanulságok
- Katasztrófaelhárítás számokban
- Ha van pénzed és infrastruktúrád, uralod a kiberteret
- Újra Hacktivity számos elismert előadóval
- Jövő héten lesz a 18. Média Hungary
- Fordított áfát javasol az IT-szektorban a Microsoft Magyarország ügyvezetője
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.