A Cisco nemzetközi versenyt hirdet startup vállalkozásoknak
A Cisco Internet of Things Innovation Grand Challenge néven nemzetközi versenyt hirdet startup vállalkozások számára. A megmérettetés célja, hogy katalizálja és felgyorsítsa az olyan technológiák és termékek fejlesztését, amelyek hozzájárulnak az Internet of Things, azaz a hálózatba kapcsolódó eszközök piacának növekedéséhez és fejlődéséhez. Az Internet of Things Innovation Grand Challenge révén a Cisco ösztönözni és támogatni szeretné a vállalkozások következő generációját. A versenyre magyar cégek jelentkezését is várja a Cisco, elsősorban az alkalmazásfejlesztés, analitika, hálózati kapcsolatok és hálózatmenedzsment témákhoz kapcsolódó fejlesztési ötletekkel.
A pénznyeremény mellett a Cisco saját munkatársai és más támogató szervezetek részvételével mentorálja, képzi és üzleti szakértelemmel is segíteni fogja a verseny nyerteseit. A győztesek lehetőséget kapnak új technológiák fejlesztésére, tesztelésére és kipróbálására, valamint potenciális befektetői és partneri lehetőségekkel is számolhatnak a jövőben.
Az Internet of Things trend további támogatása érdekében a Cisco Investments az elkövetkezendő 2-3 év során 150 millió dollárt fordít innovatív induló vállalkozások és a nemzetközi startup közösség támogatására, meghatározott technológiai témákban. A fókuszban a Big Data, az analitika, az Internet of Things, a mobilitás, az adattárolás, és a tartalom-menedzsmenthez kapcsolódó technológiák állnak.
A Cisco Investments közel 20 éves stratégiai befektetői múlttal és mintegy 2 milliárd dolláros portfólióval rendelkezik.
Kapcsolódó cikkek
- Üzleti startup verseny a Magyar Innovációs Techshow-n
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Plüssmackóba épített szenzor győzött a női startup versenyen
- Meghosszabbították a startup verseny jelentkezési határidejét
- Hackathon-in-a-Box: kreatív ötletgyár a startup utánpótlásért
- Magyar startupokat oktat a Microsoft
- Nem veszíthetjük el a jó ötleteket
- 15 éves a Cisco Hálózati Akadémia
- Rekordszámú jelentkező a BB startup versenyére
- Popkulturális játék lett a legjobb magyar diák startup vállalkozás!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.