Új kibervédelmi technológia meghonosítását javasolja a Huawei

MTI Sajtóadatbank, 2014. október 4. 17:29

A számítástechnikai biztonsági rendszerek új alapokra helyezését, a kibertámadásokkal szembeni puszta védekezés helyett az adatbiztonságot proaktív eljárásokkal garantáló új megoldásokra való átállást szorgalmazza a kínai Huawei.

Az információs és kommunikációs technológiai konszern magyar leányvállalata, a Huawei Technologies Hungary Kft. az októberi európai kibervédelmi hónap alkalmából az MTI-vel közölte: a megoldást a jelenleg alkalmazott TCP/IP alapú hálózatok szoftver-definiált hálózatokkal (software-defined network, SDN) történő lecserélése jelentené, az alapvetően védekező jellegű megoldásokat pedig sokkal inkább proaktív, támadó eljárásokkal kellene felváltani.
 

A közlemény idézi John Suffolkot, a Huawei Technologies kiberbiztonsági elnök-helyettesét, aki szerint olyan technológiai környezetben igyekszünk megvédeni adatainkat a támadóktól, amit azokban az időkben fejlesztettek ki, amikor a "hacker" szót még elsősorban a rossz golfozókra használták. A védelmi megoldások pedig leginkább egy gyenge ajtóra szerelt erős lakathoz hasonlíthatók - mutatott rá az Egyesült Királyság kormányának egykori információbiztonsági igazgatója.
 

John Suffolk felhívta a figyelmet arra, hogy míg az informatikai vezetők és a technológiai infrastruktúra védelmezői azon tűnődnek, hogyan lehetne egyensúlyt találni a biztonság, az agilitás és innováció jelenlegi technológiai struktúrában egymásnak ellentmondó szempontjai között, a kiberbűnözők egyre kifinomultabb következő generációs eszközöket és technikákat fejlesztenek ki a vállalati hálózatok feltöréséhez. Ennek kivédéséhez az SDN hálózati technológia teljesen új generációs védelmi arzenált adhatna az informatikai vezetők kezébe - mutatott rá.
 

Az SDN gyökeres változásokat hozna a kibervédelemben - hangsúlyozta John Suffolk. Ilyen hálózaton a vállalatok ugyanis aktívan védekezhetnének a fejlett állandófenyegetés-támadásokkal (APT - advanced persistant threats), az elosztott szolgáltatás-megtagadásokkal (DDoS - Distributed Denial of Service) és rosszindulatú szoftverekkel (malware), valamint a nulladiknapi- támadásokkal (zero-day) szemben. Az SDN segítségével olyan biztonsági eljárások hozhatók létre, amelyek azonos fejlettségi szinten vannak azzal a szolgáltatással, amit védeniük kell - mutatott rá.
 

A kínai informatikai konszern árbevétele 2013-ban 39,4 milliárd dollár volt, ennek 13 százalékát kutatás-fejlesztésre fordította. A Huawei 2005 óta működik Magyarországon, központja Budapesten van, Pécsett és Komáromban pedig egész Európát termékeikkel ellátó gyártási központot (Huawei Europe Supply Center), illetve Biatorbágyon szintén európai hatáskörű logisztikai központot tart fenn (Huawei Europe Logistic Center).
 

Tavaly a kft. 30 milliárd forint értékesítési árbevételt ért el, az idén ennek 12-13 százalékos növekedésére számít. A vállalat Magyarországon kétszáz alkalmazottat foglalkoztat közvetlenül, és mintegy háromezer embernek biztosít munkát közvetve.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01