Online filmterveket finanszíroz a Médiatanács
A NMHH (Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság) közlése szerint keddi ülésén a Médiatanács az internetes videók elkészítését támogató Neumann János-pályázat harmadik fordulójának nyerteseiről döntött.
A Magyar Média Mecenatúra program részeként hét alkotás terve – köztük két határon túli pályázat – egyenként egymillió forintot nyert. A támogatásokból kedvcsináló műsorsorozatot forgatnak a búvárúszásról és a bábszínház kulisszatitkairól a gyerekeknek, önreality-jelleggel népszerűsítik az önkéntes munkát az érettségi előtt álló diákoknak, klasszikus olvasmányokat ajánlanak kortárs írók fiataloknak, erdélyi képzőművészeket és példamutató orvosokat mutatnak be rövid dokumentumfilm-sorozatokban, és filmetűdök készülnek a rimóci palóc népviselet darabjairól.
A videók többek között az Index Indavideo oldalán, a Transindex.ro honlapon, a YouTube-on és helyi televíziók weblapjain lesznek láthatók fél éven belül.
A Neumann János-pályázaton 2012 óta 47 alkotás nyert összesen 53 millió forint támogatást. A pályázat kiírásával a testület célja, hogy ösztönözze az új, valódi értéket közvetítő tartalmak megjelenését a magyar internetezők számára.
Kép: real.com
Kapcsolódó cikkek
- Már több mint 80 ezren látták a magyar „Nokia-rapper” videóját
- Napi 1 millió percet youtube-oztak az UPC előfizetők
- Előadókat keres a YouTube tehetségkutató versenye
- 1 milliárdot adna a YouTube a Twitchért
- YaTube – YouTube kihívón dolgozik a Yahoo?
- A török miniszterelnök betiltaná a Facebookot és a YouTube-ot
- Interaktívak és hiperaktívak a tévé előtt
- YouTube videók a Google kiemelt találatai között
- 4K támogatást kap a YouTube
- Akadálymentesítés a TV-ben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.