Az Epson pályázatából kiderült, van igény a nyomtatott segédanyagokra
Eredményt hirdetett az Epson két tannyelvű általános iskolák körében kiírt országos pályázatán, melynek célja volt, hogy felhívja a figyelmet a megfelelő nyomtató kiválasztásának fontosságára és a megtakarításra. A tendert kiegészítő, nem reprezentatív felmérés szerint igény van a nyomtatott segédanyagokra: az intézmények havonta akár ezernél több oldalt is kinyomtatnak.
A több mint 100 hazai, két tanítási nyelvű általános iskola számára meghirdetett pályázat során a jelentkező intézmények kiszámolhatták, hogy jelenlegi nyomtatóik üzemeltetési költségeihez képest mekkora összeg takarítható meg egy év alatt az Epson külső tintatartályos készülékeivel.
A vállalat a pályázati anyagban megjelölt lehetséges megtakarítás összegét, valamint egy költséghatékony Epson L550 multifunkciós, külső tintatartályos nyomtatót a zalaegerszegi Petőfi Sándor és Dózsa György Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolának ítélte oda. A békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola pedig eszköztámogatásban részesült. A pályázatok elbírálásánál szempont volt, hogy a pályázó intézmény a megtakarítható összeget milyen célokra használná fel.
„Iskolánk a két tanítási nyelvű képzésben tanuló diákok számára évente szervez angliai tanulmányi kirándulást, amelynek egy nyelvtanfolyam is a része. Az elnyert összeget a szociálisan hátrányosabb helyzetű tanulók utazásának támogatására fordítjuk, így még több diákunk jut majd el angol nyelvterületre” – mondta Makovecz Tamás, a Petőfi Sándor és Dózsa György Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója.
A pályázat során a jelentkezők egy, az intézmények nyomtatási szokásait vizsgáló kérdőívet is kitöltöttek, amely rávilágított, hogy a megkérdezett iskolákban használt nyomtatók 75 százaléka lézernyomtató, ráadásul a készülékek jó része 5 évnél idősebb. A pályázó két tannyelvű általános iskolák háromnegyede 1000-nél több oldalt nyomtat ki havonta, amelyek többsége nyelvórákhoz, környezetismerethez szánt segédanyag.
„A kérdőívből világossá vált számunkra, hogy az intézmények havonta átlagosan több tízezer forintos nyomtatási költséggel számolnak” – mondta Fábián Miklós, az Epson magyarországi fióktelepének vezetője. „Új nyomtatók beszerzésekor a legtöbben a készülékek árát és a várható lapköltséget veszik figyelembe, a legtöbb iskola ugyanakkor a költségesebb lézertechnológiával dolgozik. A beküldött pályázatokból egyértelműen látszik, hogy az oktatási anyag kiegészítéseként nyomtatott sok száz oldal akár havonta több tízezer forintos megtakarítást is eredményezhetne egy-egy iskola számára, megfelelő nyomtató használata esetén.”
A japán gyártó külső tintatartályos modelljei a lézernyomtatók költséghatékony alternatíváját kínálják az oktatási intézményeknek: a készülékek fekete-fehér és színes oldal esetén egyaránt 1 forintos lapköltséggel nyomtatnak. A technológiák közötti különbségek nem csak a lapköltségben, hanem a kellékanyagok beszerzése és az üzemeltetés területén is megmutatkoznak a tintatartályos nyomtatók javára. Epson külső tintatartályos nyomtatót használva úgy tűnik, egyik iskolának sem kell aggódnia a tintaköltségek miatt, hiszen egyes színes modellekhez a gyártó 12 000 fekete-fehér és 6500 színes oldalra elegendő tintát mellékel.
A korszerű tintasugaras készülékek energiafelhasználása sokkal alacsonyabb, mint a lézernyomtatóké, így használatuk akár 95 százalékkal kevesebb áramfogyasztást eredményezhet. Ezekkel a tintasugaras modellekkel az iskolák hatékonyan csökkenthetik kiadásaikat.
Kapcsolódó cikkek
- Epson: tintatartályos nyomtatókkal a maximális költséghatékonyságért
- Pályázatot írtak ki biztonságos internet témában
- Megújult az ingyenes, iskoláknak szánt OpenLab programcsomag
- Dokumentumkezelés egy érintésre
- Hazánkba érkezett az Epson Moverio BT-200 okosszemüvege
- Kihirdették a „Digitális Esély 2014” pályázat győzteseit
- Sokan szeretnének az új szuperszámítógép névadói lenni
- Meghosszabbítja két tanítási nyelvű iskolák számára hirdetett pályázatát az Epson
- Hosszabbít Az Év Honlapja
- WorkCentre 4265: a Xerox új multifunkciós berendezése a leggyorsabb irodai gépek között
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.