100 napig a levegőben a Projekt Loon ballonjai [Videó]
A Project Loon a Google nagyszabású kísérlete, melynek célja, hogy eljuttassák az internetet mindenkihez, magasan repülő ballonok segítségével. A projekt honlapján közzétett videó segítségével bepillanthatunk a kulisszák mögé.
A Google Project Loon kísérletét 2013 júniusában jelentették be, az első sikeres próba 2014 júniusában volt, egy kis brazil faluba juttatták el az internetet a ballon segítségével. Ezután Új-Zélandon és Ausztráliában is tesztelték a szerkezeteket.
Míg a kezdetekben 3-4 napig tartott egy ballon elkészítése, ez most már mindössze néhány óra. Az első ballonok néhány órát, esetleg egy-két napot maradtak a levegőben, a most útjukra bocsájtott szerkezetek 100 napon keresztül működnek. Naponta akár egy tucat ballont is a levegőbe tudnak bocsájtani, az automata kilővő szerkezetnek köszönhetően.
A Google csapata távolról folyamatosan irányítja a gépek magasságát, melyek a légáramlatok segítségével mozognak. A ballonok az eddig kapcsolattal nem rendelkezők kétharmada számára teszi elérhetővé az Internetet.
Kapcsolódó cikkek
- A Google AdSense rendszerén keresztül fertőztek a vírusok
- Megújította a partneri szerződését a Microsoft és a Yahoo
- Veszélyben a Google titkos kereső algoritmusa?
- Brüsszel ismét nekiment a piaci fölényével visszaélő Google-nek
- Elindult az Év Internetes Kereskedője Díj 2015
- Ami elromolhat, az el is romlik
- Itthon is mosódik a határ tévé és web között
- A fiatal felhasználókra is leselkednek veszélyek az interneten
- Jennifer Lopez dekoltázsa hívta életre a Google képkereső funkcióját
- Tisztességtelen, megtévesztő hirdetések megjelentetésével vádolják a Google-t
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.