Az okosabb nyomtatás irányába tereli a vállalatokat a Xerox

forrás: Prím Online, 2015. április 24. 17:25

A Xerox legújabb fejlesztésével, a Print Awareness Tool névre keresztelt online megoldásával arra szeretné ösztönözni a vállalatokat és azok dolgozóit, hogy csökkentsék a felesleges nyomtatások számát, mert ezzel nem csupán a költségeiket tarthatják kordában, hanem a környezetüket is óvják.

A Xerox európai kutatóközpontjában kidolgozott, a gamification technológiára alapuló, online alkalmazás egyszerűen telepíthető bármely irodai számítógépre és bekapcsolásával a beépített, valós idejű számlálók pillanatok alatt kimutatják, hogy ki, mikor, milyen volumenben nyomtatott és ezek adott esetben mennyi pazarlást jelentettek. Ugyanakkor nem csupán statisztikák készítésére, naplózásra alkalmas a Print Awareness Tool. Ez az eszköz tanácsot, javaslatot is tud tenni arra, hogyan változtathatóak meg a cégnél az addigi „rossz” nyomtatási szokások többek közt a digitális felületek, megoldások beiktatásával.


„A fejlesztésünk nem csupán azt szolgálja, hogy kevesebbet nyomtassanak a vállalatok, hanem azt is, hogy átgondoltabban, hatékonyabban használják a dokumentumkezelési berendezéseiket. Az a célunk, hogy felhívjuk a figyelmet arra, hogy a munkafolyamatok menedzselése során mikor és miért érdemes a digitális dokumentumkezelést előtérbe helyezni, és mikor hasznosabb a nyomtatott papírokkal dolgozni.” – fejtette ki Udvardi Gábor, a Xerox Magyarország marketingvezetője a Print Awarness Tool alkalmazásával összefüggő szempontokat.


A Print Awareness Tool szorosan kapcsolódik és kiegészíti a Xerox új generációs menedzselt nyomtatási szolgáltatását (MPS), amely három fő pillérre épül: a felmérésre és optimalizálásra, a biztonságra és integrációra, valamint az automatizálásra és egyszerűsítésre. A Xerox kiemelt szerepet szán üzleti stratégiájában a MPS-nek, mert cégmérettől függetlenül, annak használatával a nyomtatási feladatok költséghatékonyabban menedzselhetőek, az irodai folyamatok könnyedén digitalizálhatóak, és ezzel együtt a vállalatok és azok munkatársai még inkább mobilizálhatóak, versenyképesebbé tehetőek.
 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59