Másfélezer magyar innovációs projekt nyert uniós támogatást
Az Európai Unió kutatás-fejlesztési támogatási programjának 2014-ben zárult hétéves körében 7391 magyar pályázatból 1500 nyert, összesen 278 millió eurót - közölte a projektek ellenőrzéséért európai szinten felelős KPMG tanácsadó.
A magyar pályázatok mintegy 20,3 százaléka nyert, ami csaknem megegyezik a 20,5 százalékos EU-s átlaggal. A megpályázott összes támogatásnak azonban csak a 15 százalékát sikerült elhozni, szemben a tagországok 19,2 százalékos átlagával.
"Ennek hátterében az állhat, hogy az itthon megpályázott kutatás-fejlesztési projektek fajlagos nagysága csak megközelíteni tudta az EU átlagát, tehát a következő ciklusban helye lehet a korábbinál merészebb fejlesztési projekteknek" - idézi a közlemény Cserháti Gábort, a KPMG uniós projektek ellenőrzéséért felelős csoportjának vezetőjét.
A most zárult költségvetési ciklusban beadott magyar pályázatok erősen Budapest-centrikusak voltak. A fővárosból pályázó intézmények adták az 1500 sikeres projekt 68,5 százalékát, és azok hozták el az elnyert 278 millió euró támogatás több mint 70 százalékát.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egymagában 113 sikeres pályázatot adott be, és 22,5 millió euró támogatást nyert, míg a Közép-Európai Egyetem (CEU) 62 sikeres pályázattal csaknem 26 millió euró támogatáshoz jutott - áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Tudáspark alakul Debrecenben
- Szoftverközpontot bővít Szegeden a GE Healthcare
- Az Ericsson nyitott innovációs teret alapít Budapesten
- Egyre többet költ kutatás-fejlesztésre Kína
- Minden hazai vállalkozás indulhat az InnoMax Díjért
- Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció
- Online képzési programot indít a NIH
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- Közel két milliárd dollárt fordít fejlesztésre a 3M
- A Nokia bővíti magyarországi kutatás-fejlesztési központját
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.