Az IBM a Linux sikerére épít
forrás: Prím Online, 2015. augusztus 26. 16:38
Az IBM jelentősen bővíti a nyílt forráskódú technológiát és az open-source közösséget támogató mainframe stratégiáját. Az IBM új hardver, szoftver és szolgáltatási portfóliót vezet be, melynek neve LinuxONE. Különböző rendszereket kínál a nagy- és közepes vállalkozásoknak.
Az IBM z13-on alapuló LinuxONE Emperor ma a világ legfejlettebb Linux rendszere, az iparág leggyorsabb processzorával. A rendszer képes valós időben elemezni tranzakciókat, vagyis abban a pillanatban segíthet megakadályozni a visszaéléseket, amikor éppen történnének. A rendszer 8 ezer virtuális gépig, vagy több százezer tárolóig skálázható fel – jelenleg ez az egyetlen ilyen kapacitású Linux rendszer.
A másik most bevezetett verzió, a LinuxONE Rockhopper a portfolió belépő szintű darabja, olyan ügyfeleknek, vagy feltörekvő piacoknak szánja az IBM, amelyeknek szükségük van a számítási sebességre, a biztonságra és a mainframe elérhetőségére, de egy kisebb csomagban.
Az IBM LinuxONE rendszerei a legbiztonságosabb Linux rendszerek, a hardverben és a szoftverben is olyan fejlett titkosítási megoldásokkal, amelyek képesek megóvni az ügyfelek adatait és tranzakcióit titkos formában, biztonságban. A protected-key technológia, amellyel a LinuxONE-t felszerelték, jelentősen megerősített biztonsági szintet képvisel a clear-key technológiához képest, és akár 28-szoros teljesítményt produkál a sztenderd secure-key biztonsági kulcs technológiához képest.
Az IBM a közösségi innováció ösztönzésére sosem látott mértékű szabad hozzáférést is nyújt a mainframe-hez. Létrehozta a LinuxONE Fejlesztői Felhőt, hogy bármely érdeklődő szabadon kapcsolódhasson a fejlesztői közösséghez. A felhő feltörekvő alkalmazások létrehozásához, teszteléséhez és pilotjához szolgál egyfajta virtuális K+F motorként.
Kapcsolódó cikkek
- A Lenovo 2,3 milliárd dollárért megszerezte az IBM teljes x86-os szerver üzletágát
- Elérhető az új Novell Open Enterprise Server
- A SUSE Linux Enterprise Server az Amazon kormányzati felhőjében
- A Lenovo megvásárolja az IBM x86-os szerver üzletágát
- Egymilliárd dollárt fordít Linux-fejlesztésre az IBM
- IBM NeXtScale, egyenesen a laborból
- Az IBM bővíti zEnterprise nagyszámítógépes termékkínálatát
- IBM új belépőszintű és közepes teljesítményű szerverek Power7+ processzorral
- Az RRC az IBM Storage eszközök és UNIX szerverek hivatalos hazai disztribútora lett
- Következő generációs szerverprocesszorok a HOTchips 2012 konferencián