Világelsők a magyar fejlesztők
Scrum Poker nevű fejlesztésükkel egy magyar fejlesztő csapat nyerte az Atlassian, a világ egyik legnépszerűbb agilis fejlesztési feladatok menedzselésére használt szoftverét, a JIRA-t fejlesztő cég versenyét.
Az agilis fejlesztési feladatok méretének pontos meghatározása nem könnyű feladat. A becsléshez segíthetnek a Scrum Poker kártyák. Ezt a módszertant használta fel a ShiwaForce az új fejlesztéséhez, és nyerte meg a verseny fődíját.
A szoftverfejlesztés során egy-egy feladat értékelésekor szinte lehetetlen pontosan megállapítani, milyen az komplexitású és mennyi ideig fog tartani az adott fejlesztés. Az üzleti oldal pedig azt várja el a fejlesztőktől: mondják meg, mikorra lesz kész a funkció, mennyi erőforrás szükséges hozzá. Erre kiváló megoldás a becslés, amelyhez korábban papír alapú Scrum Poker kártyákat hívtak segítségül az agilis fejlesztőcsapatok. A kártyákkal a csapattagok komplexitás szerinti becslést adnak az adott feladatra, majd a nagyon eltérő becsléseket további tisztázó kérdésekkel és újabb szavazókörrel közös értékre hozzák. A végén közösen megállapodnak egy komplexitás-számban. A módszer nem szuperpontos és tudományos, de a gyakorlatban mégis működik.
A ShiwaForce csapata kifejlesztette ennek a korábban papírkártyákon alapuló segédeszköznek az elektronikus változatát: a fejlesztők androidos vagy iOS-es eszközökön egy mobilalkalmazás segítségével szavazhatnak a virtuális kártyákkal. A megoldás használható önmagában, vagyis kvázi a papírkátyák kiváltására, de létezik egy JIRA-val integrált verzió is. Így a szavazatok bekerülnek az agilis szoftverfejlesztői közösségek által kedvelt és támogatott rendszerbe is. Ez az app így hatékonyabb, mint a hagyományos papírkártya, és a gamification révén élvezetesebbé is teszi a feladatok nehézségének becslését.
Forrás: hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- Mobil térkép az akadálymentes közlekedésért
- Pénztárcakímélő Vodafone mobilalkalmazás androidosoknak
- A Google növelte a Play áruház maximális árait
- 256 személyes adatot ellopó mobilalkalmazást törölnek az App Store-ból
- Okosváros alkalmazást tesztelnek Budapesten
- Végigjárhatjuk a legjelentősebb '56-os forradalmi helyszíneket egy mobilappal
- A Cellum meghívást kapott a Ford alkalmazásfejlesztői versenyére
- Jön az első IoT ötletverseny
- Uber: több mint 600 ezer utazás a mobilalkalmazás segítségével Budapesten
- Több Android appot töltenek le, de az iOS a nyereségesebb platform
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.