A startupok olimpiája Magyarországon
Világcsúcs startup verseny jön hazánkba, a Get in the Ring, amelyben a legjobbak küzdenek meg egymással a nemzetközi befektetőkért.
A versenyben egy bokszmérkőzéshez hasonlóan két startup csapat egy-egy képviselője száll ringbe, ahol öt menet alatt kell meggyőzniük a zsűrit arról, hogy az ő ötletük vagy vállalkozásuk nyújtja a jobb befektetési lehetőséget.
A Get in the Ringet 2009-es indulása óta már 80 országban rendezik meg, ez alkalommal a nemzetközi döntőnek a kolumbiai Medellin ad otthont 2016 márciusában.
Idén hazánkban két helyszínen zajlik majd a küzdelem, Debrecenben és Budapesten. A debreceni forduló győztesei automatikusan bekerülnek az országos döntőbe, melyet a Corvinus Egyetem aulájában rendeznek, az InCube vállalkozásfókuszú diákszervezet közreműködésével. A november 25-i budapesti döntőre több mint 25 startupot és 500 nézőt várnak a szervezők.
A fővárosi döntőn Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke és a verseny fővédnöke először prezentálja a 2014-2020-as európai uniós fejlesztési ciklusban megvalósuló startup finanszírozási rendszert, illetve a közeljövőben megjelenő pályázati lehetőségeket. A verseny házigazdája idén is Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség miniszter-helyettese lesz.
A „ötlet” és „startup” versenykategóriák nyertesei részt vehetnek az Enterprise Hungary által szervezett európai, több állomásból álló „startup körúton”, melynek keretein belül nemzetközi konferenciákra, startup bemutatókra juthatnak el és megismerkedhetnek az európai startup szakma képviselőivel.
A hazai „startup” kategória győztese továbbjut a 2016 január 18-án a kelet-európai regionális összecsapásra Bulgáriában. A két hazai fordulóra már lehet jelentkezni a verseny weboldalán.
Kapcsolódó cikkek
- Kivételesen tehetséges magyar fiatalokat keresnek
- Az Intel idei startup-beruházásainak értéke meghaladja a fél milliárd dollárt
- Indul az Imagine Cup Academy, a Microsoft diákoknak szóló startup programja
- Első IoT ötletverseny: okosházak, intelligens mérőórák, szenzoros játékmackó
- Világelsők a magyar fejlesztők
- A Cellum meghívást kapott a Ford alkalmazásfejlesztői versenyére
- Jön az első IoT ötletverseny
- A városi élet jövője - elkezdődött a regisztráció az Ericsson Innovation Awards 2016-ra
- SAP képzés és verseny startupoknak
- Virtuális tanulmányi versenyt indított a Videotanár
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.