Elkészült a Deutsche Telekom németországi 5G hálózata
Elkészült a Deutsche Telekom németországi 5G hálózata: a DT berlini belvárosban található, kereskedelmi használatban lévő hálózatán éles üzembe helyezték az 5G technológiát, amely másodpercenként több mint 2 gigabit sebességgel, és csupán 3 milliszekundumnyi késleltetéssel működik a 3,7 gigahertzes spektrumban. A Huawei által gyártott berendezés megfelel az 5G New Radio (NR) 3GPP specifikációknak, a kereskedelmi üzembe helyezés az európai premiert jelenti és fontos mérföldkő az 5G globális fejlődése során.
“Az 5G új rádiós megoldás kulcsfontosságú a hálózatok számának gyarapodásával párhuzamosan egyre nagyobb hálózati konnektivitásra, csatlakozásokra vonatkozó ügyféligények kiszolgálása szempontjából” - mondta Claudia Nemat, a Deutsche Telekom Igazgatóságának technológiáért és innovációért felelős tagja. “Ez a mostani eredmény is terveink megvalósíthatóságát mutatja, miszerint még kiválóbb és megújult ügyfélélményt kívánunk nyújtani.”
“A Deutsche Telekom Csoport és a Huawei közötti együttműködésnek már komoly hagyományai vannak és most a két cég közösen sikerrel tesztelte valós környezetben a legkorszerűbb 3GPP R15 szabványoknak megfelelő 5G NR berendezéseket. Ezek az eredmények is alátámasztják, hogy az 5G NR berendezés képes megfelelni a szolgáltatók elvárásainak, így új üzleti lehetőségeket kínálhatnak a végfelhasználóknak. A Huawei meggyőződése hogy a Deutsche Telekommal folytatott együttműködés során teljes mértékben megtörténhet a felkészülés 2020-ra az 5G NR szolgáltatások európai bevezetésére, köszönhetően a 3GPP szabványosítás terén tett erőfeszítéseknek” – mondta Huimin Zhu, a Huawei 5G területért felelős alelnöke.
A valós környezetben, Berlin belvárosában a Huawei berendezéseivel és szoftvereivel megvalósított kereskedelmi üzem az előzetes 5G szabványokra épül, követve az úgynevezett „Non-Standalone New Radio” 3GPP globális szabványt. Az úgynevezett „enhanced Mobile Broadband (eMBB)” azaz Non-Standalone 5G NR felhasználási módozatban a kapcsolat az LTE technológiából kiindulva épül fel, az 5G NR szolgáltatók növelhetik az adatátviteli sebességet, csökkentve a késleltetést. Ennek következtében, az 5G new radio a 4G LTE fejlesztéseként kerül üzembe és ez lesz a wide-area, azaz nagy területeket lefedni képes szélessávú lefedettség biztosításának alapja. A szolgáltatáshoz szükséges specifikációkat 2017 decemberére véglegesítik, a 3GPP Release 15 megjelenésének első lépéseként.
A 5G New Radio jellemzői folytán ideális megoldást jelent a 6Ghz alatti, a sávtartomány közepét használó 5G-s alkalmazások igényeinek kiszolgálására, ahol szükség lesz a mobilitás támogatására, a nagy területek lefedésére, valamint a több gigabit-es adatsebességre és milliszekundumnyi késleltetésre. “Ezzel a valós környezetben elért eredménnyel a Deutsche Telekom megtette az első fontos lépést az 5G hálózat kiépítésére” - mondta Bruno Jacobfeuerborn. “Amint kidolgozzák a szabványokat, 2018-ban elvégezzük a teszteket, felkészülve a széleskörű kereskedelmi üzembe helyezésre, valamint az eszközök széleskörű bevezetésére, amint a gyártók elkészülnek a fejlesztéssel.”
Az 5G Experience Day esemény
A DT és a Huawei közös fejlesztése része a Deutsche Telekom 5G:haus innovációs partneri együttműködésének, melynek célja az 5G fejlesztések elősegítése, a szabványok globális elterjedésének sikerre vitele. Mindkét cég nagy várakozással tekint ezen technológiai áttörés, valamint az erre épülő innovatív alkalmazások bemutatása elé 2017. október 12-én, a Berlinben tartandó 5G Experience Day eseményen.
Amennyiben részt kíván venni az 5G fejlesztésének ezen fontos mérföldkőnek számító eseményén, kérjük, regisztráljon nálunk.
Látogassa meg a Deutsche Telekom standját szeptember 1-6. között a berlini IFA vásáron, a 21a csarnokban hogy élőben megismerhesse termékeinket és szolgáltatásainkat. A Deutsche Telekom teljesen karbon-semleges módon vesz részt a rendezvényen – a pavilon felépítése és üzemeltetése során kibocsátott CO2 teljes körűen ellentételezésre kerül a külföldön megvalósított karbon-csökkentő projekteken keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- 5G fejlesztésről szóló nyilatkozatot írtak alá Észtországban
- Generációs ugrást hoz a technológiában az 5G Koalíció
- A Telekom 5G-s hálózatot épít Zalaegerszegen
- Deutsche Telekom: teljes gőzzel az 5G felé
- A Deutsche Telekom egész Európára kiterjeszti a NarrowBand-IoT hálózatát
- A mobilkommunikáció jövője
- Az Ericsson demonstrálta az első végpontok közötti 5G hálózatot
- Az IBM és az Ericsson új fejlesztéssel áll elő az 5G terén
- 1200 Mbps letöltési sebességet mutatott be 4G+ technológián a Telekom és az Ericsson
- A KT és a Samsung sikeresen létrehozta a világ első 5G kapcsolatát végpontok közötti 5G hálózatokon keresztül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.