Az európai munkavállalók számára kulcsfontosságú a munkahelyi digitális innováció
Az európai munkaerő innovatív technológiákra és digitális megoldásokra vágyik munkahelyén a termelékenység növelése érdekében, a Ricoh Europe megbízásából készített tanulmány szerint.
A megkérdezett 3600 munkavállaló 65%-a szerint az automatizációs technológiák lehetővé teszik számukra a hatékonyabb munkavégzést, míg 52%-uk egyetért azzal, hogy a mesterséges intelligencia pozitív hatással lesz munkakörükre.
A munkavállalók az e-mailezést (41%) és a személyes találkozókat (37%) tekintik naponta a legnagyobb időpazarlásnak - míg az ingázás csupán harmadik e területen (29%). Ugyanakkor a válaszadók túlnyomó többsége (98%) pozitív hozzáállású az új technológiák potenciálját illetően, mely által okosabb módon dolgozhatnak. Ez magában foglalja az adatokhoz való gyorsabb hozzáférést (44%), a gyakoribb otthoni munkavégzést (42%) és az ismétlődő munkafeladatok csökkentését (41%).
Javier Diez-Aguirre, a Ricoh Europe alelnöke elmondta: "Amit a munkavállalóktól hallunk, az egyezik a kormányok makrogazdasági termelékenységi aggályaival világszerte. A munkaidő rendkívül nagy hányadát teszik ki olyan feladatok és folyamatok, amelyek automatizálhatóak vagy egyszerűsíthetőbbek lennének. A technológia alkalmazásával a munkavállalók jóval hatékonyabban dolgozhatnak, arra összpontosítva, hogy valódi értéket vigyenek üzleti tevékenységükbe."
A munkavállalók aggodalmukat fejezték ki: a technológiai beruházások hiánya problémákat okozhat a vállalatok számára. 36%-uk úgy gondolja, ha a fent említett befektetések nem valósulnak meg, vállalatuk 5 éven belül elbukhat. Mi több, 46%-uk úgy gondolja, hogy versenytársaik már technológiai előnnyel rendelkeznek hozzájuk képest.
A tanulmány azt is feltárja, hogy a munkavállalók vezetőik szándékaival is elégedetlenek. 72%-uk úgy gondolja, hogy a felső vezetés csak akkor fog bevezetni új technológiákat, ha azok a direkt költségcsökkentést segítik elő, nem pedig a hatékonyabb munkavégzést.
Diez-Aguirre hozzátette: "Az üzleti döntéshozóknak hosszú távú, holisztikus szemléletet kell elsajátítaniuk az alapvető vállalatirányítási folyamatok költségeiről. A beruházások csökkentése rövid távon tőkét szabadít fel, de a hatékonyabb munkavégzés és ezáltal nagyobb termelékenység hosszú távon jóval kifizetődőbb.”
Kapcsolódó cikkek
- Eltűnnek a jövőben az IT-biztonsági szakemberek?
- Digitalizáció a vállalati bankolásban
- A Fujitsu vizsgálata szerint nagyobb mértékben kell automatizálni az IT-működést
- Kína a világ vezetője e-mobilitásban
- A digitális átállás kulisszatitkai
- Magyarországon is egyre népszerűbbek a csomagátvételi pontok
- Mostantól leginkább erre kellene spórolnia mindenkinek
- Generációs szempontok: a fiatalabb ügyfelek lojalitásához több kell egy márkától
- A rejtett irodai költségek
- A Ricoh ismét megkapta a FTSE4Good elismerését CSR tevékenységeiért
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.