Linux-os talákozó Texasban
A november 28-án, és 29-én megrendezésre kerülő Austin-i Linux-os összejövetelen ez a fent említett 200 fős IBM fejlesztőcsapat, valamint még legalább 100 egyéb beosztású, vagy vezető IBM-es munkatárs fog részt venni. A legfontosabb téma a Windows2000-Linux kompatibilitás, valamint a "just-in-time" Java kompilátor lesz. A találkozó kiváló alkalmat jelent a fejlesztőknek, hogy információt cserélhessenek egymással a legújabb nyílt forráskódú projektekről, az AS/400-as szerveren futó Linux-ról, vagy a már folyamatban lévő PowerPC-s Linux-os munkákról.
Olyan magas beosztású IBM-es emberek fognak beszédeket tartani, mint például Irving Wladawsky-Berger, a cég szerver technológiai alelnöke, vagy Michael Tiemann, a Red Hat Linux vezető technológiai szakértője.
"A nyílt forráskódú applikációk piacán olyan nagy lehetőségek vannak, melyek bőven túlszárnyalják eddigi elképzeléseinket is." - nyilatkozta Wladawsky-Berger, egy ZDNet-nek adott interjújában. Hangsúlyozta, hogy a jövőben is támogatni kívánják a nyílt forráskódú Linux-os közösséget, de nem fognak uralkodni rajtuk.
Wladawsky-Berger elmondása szerint legalább három módon lehetne pénzt csinálni a Linux-ból, és a hasonló nyílt forráskódú programokból. Szerinte minél több ilyen IBM szoftvert készítenek, annál több IBM hardvert tudnak ezek mellé eladni. Ezzel párhuzamosan, ha több nyílt forráskódú operációs rendszert írnak, akkor ezekhez több különböző nagy tudású alkalmazást lehet eladni. A harmadik pénzszerzési mód pedig egy globális Linux-os IBM szervizszolgálat létrehozása lehetne. Azonban fontosnak tartotta, hogy ők nem csak meggazdagodni szeretnének a Linux-os közösségen, hanem tényleges segítséget is kívánnak nyújtani a nyílt forráskódú programok használóinak.
Kapcsolódó cikkek
- Saját Linux-alapú szoftvert fejleszt a Palm
- IBM rendszerekre szabott, vegyes forráskódú szoftvercsomag a Novelltől
- IBM 48 órás programozó bajnokság
- Új ThinkPad noteszgépek Novell SUSE Linux operációs rendszerrel
- Új Linux platform mobiltelefonokhoz
- IBM-akciók azoknak, akik a vállalati Linux alapú megoldásokat preferálják
- Üzleti felhasználókat is megcélzó Linux asztali rendszer a Novell-től
- IBM-BME közös információs nap a Műegyetemen
- Az ingyenessé tett szabadalmak felpörgethetik a Linux piacát
- Linuxot gyengébb kapacitású mobilra is!