A frekvenciaváltók mobil paraméterezése, az Eaton új drivesConnect alkalmazásával
Az EatonPowerXL frekvenciaváltó portfóliójának vezérlése mostantól mobiltelefonnal is megoldható: Az Eaton új drivesConnect alkalmazás bármelyik okostelefont vagy táblagépet képes ember-gép interfésszé alakítani, ezáltal még könnyebbé teszi a gépgyártók és az üzemeltetők számára a DE1, DC1 és DA1 frekvenciaváltók valamint az új DB1 (cold plate unit) sorozat paraméterezését, vezérlését és felügyeletét.
A drivesConnect alkalmazás az Eaton már ismert, azonos nevű szoftverének a funkcionalitásán alapul. A felhasználók az Android és iOS alkalmazáson keresztül egyaránt elérhetik a frekvenciaváltók felhasználóbarát paraméterstruktúráját, továbbá adatkészleteket hozhatnak létre és szerkeszthetnek. Az alkalmazás tartalmazza az asztali verzió felügyeleti és vezérlési funkcióit is. Az alkalmazás használható például a frekvenciaváltók működtetésére vagy diagnosztizálására.
Bluetooth-on keresztül vagy a modern Near Field Communication (NFC) szabványok segítségével két adatkészlet is átvihető a mobilkészülékről az Eaton DX-COM-STICK-re. Az NFC-n keresztüli adatátvitel engedélyezéséhez a mobilkészüléket a DX-COM-STICK-től pár centiméteren belül kell elhelyezni (áramtalanított állapotban). Az NFC szabványok használata nemcsak gyors adatátvitelt tesz lehetővé, hanem biztonságosabbá is teszi a folyamatot. A paraméterek átadásának végső lépésként a sticket egyszerűen be kell dugni a megfelelő frekvenciaváltóba.
Az Eaton DX-COM-STICK egy Bluetooth-os kommunikációs stick, amelyet kifejezetten a PowerXL frekvenciaváltók paramétereinek az átvitelére fejlesztettek ki. Az integrált COM porton keresztül csatlakozik a frekvenciaváltókhoz. Az NFC technológia bevezetése során a sticket átalakítottuk, így az megfelel az iOS új Bluetooth szabványainak.
Az átalakított DX-COM-STICK és a DB1 2018 eleji megjelenésével párhuzamosan az alkalmazás ingyenesen letölthető lesz az Apple App Store-ból (iOS esetén) és a Google Play Store-ból (Android rendszerek esetén).
Kapcsolódó cikkek
- A K&H mostantól egy mobilalkalmazással videó öninterjúkat használ a kiválasztáshoz
- A Viber új funkciókat vezetett be focirajongóknak
- Három új csevegőbővítményt mutatott be a Viber
- Bejutott az Imagine Cup nemzetközi döntőjébe az Eddie
- Elektromos robogómegosztó szolgáltatás Budapesten
- Eaton Galileo 10.2 – HTML-ismeretek nélkül is használható webes vizualizációs alkalmazás
- FlixBus-os utazás Google Asszisztenssel
- Ingyenes VR technológiás applikáció felújítóknak, építkezőknek
- Új mobiltechnológia vállalatoknak
- Így szerezhet jobb állást 20 perc alatt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.