Egy hónap alatt közel százötven szakember regisztrált az MMSz minősítő rendszerében
Júniusban hivatalosan elindult a Magyar Marketing Szövetség Marketing.hu oldala, mely hamarosan a szakma első számú eligazodási pontjaként szolgálhat. Emellett üzletileg is érdemes jelen lenni a rendszerben, hiszen az egyszerű regisztráción túl, minősítési lehetőséget is kínál.
„A sokszereplős marketing- és kommunikációs iparágban szeretnénk a jó szakembereket segíteni, a kezdőket pedig helyzetbe hozni. A platform nyitva áll mindenki előtt, aki a marketing- és kommunikációs iparágban vagy iparágért tevékenykedik” - mondta el Hinora Ferenc a Magyar Marketing Szövetség elnöke.
Az elmúlt időszakban számtalan új szereplő jelent meg a marketingpiacon, egyre nehezebb eldönteni, ki a hiteles személy, mi a hiteles szakmai információ.
„Az MMSZ fő stratégiai törekvése, hogy a Marketing.hu minősítő rendszer a legfontosabb irányjelző legyen a szakmában.” – jelentette ki Hinora Ferenc.
A Marketing.hu oldal nyújtotta szolgáltatás két részből áll. Egyrészt regisztrálni lehet. Ennek alapján ki-ki megkapja saját profilját, ezáltal láthatóvá és kereshetővé válik. Minden olyan területről lehet regisztrálni, ami a marketing- és kommunikációs iparágon belül van, például grafikusok, fejlesztők, szövegírók és reklámjogászok is megtehetik ezt. A Marketing.hu rendszerben ezért is lett létrehozva szabadszavas kereső, hogy a megadott tevékenységhez kapcsolódó kulcsszavak alapján is rá lehessen találni a regisztrált és minősített piaci szereplőkre.
A másik szolgáltatás a minősítés lehetősége. Ha valaki a minősítő kalkulátorban eléri a szükséges pontszámot, akkor érdemes hivatalosan is minősítésért folyamodnia. Szakemberek és szakértő cégek egyaránt minősíthetik magukat.
A Marketing.hu oldal egy olyan platform, ahol a regisztráció mellett ellenőrzött, minősített szakmai információbázis kialakítása folyik, mely orientálja, segíti a marketingpiac szereplőinek döntéseit, tudatosítja a versenyelőnyöket, csökkenti a kockázatot a megbízók és megbízottak, a munkaadók és munkavállalók oldalán egyaránt.
Kapcsolódó cikkek
- Elstartolt a Magyar Marketing Szövetség minősítő platformja
- Újabb szintlépésre készül a Magyar Marketing Szövetség
- Indul a Digital Masters!
- Nemzedékek és okosodás
- Országos Marketinggyémánt Díj
- Már csak 1 hét van hátra az ’Az Év Honlapja’ pályázat lezárásáig!
- Folytatódhat a nevezés - Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Már csak 5 nap van hátra ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezéséből!
- Már csak 3 hétig nevezhetsz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Újraválasztották Hinora Ferencet, a Magyar Marketing Szövetség elnökét!
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.