Youtuber, egyetemi docens és gimnazista a Future Makers programozóverseny zsűrijében
Változatos összetételű zsűri értékeli majd a Future Makers programozóversenyre beérkező pályázatokat. Az alapítók mellett Nessaj, az ismert influencer, dr. Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE docense és Názer Lili 13 éves gimnazista, a verseny tavalyi győztese fogja elbírálni a pályaműveket. A tét jelentős, hiszen a győztesek jutalma egy írországi utazás és részvétel a világ egyik legnagyobb ifjúsági programozói találkozóján. A 12-16 éves diákok számára kiírt versenyre november 26-ig lehet jelentkezni.
Október elején hirdették meg a Future Makers Nagydíjat, azt az általános- és középiskolás diákoknak szóló programozóversenyt, amelyre saját fejlesztésű applikációkkal vagy weboldalakkal pályázhatnak a gyerekek, 3 fős csapatokban. A nevezéshez egy videót is kell készíteniük, amelyben röviden bemutatják alkotásuk és elmagyarázzák a zsűrinek, hogy az általuk fejlesztett megoldás milyen módon tudja elősegíteni egy kisebb vagy nagyobb közösség, vagy akár az egész társadalom jól-létét.
A szakmai zsűri tagjai között ott találjuk Nessajt, a tizenéves korosztály körében rendkívül népszerű influencert is, aki már közel tíz éve foglalkozik audiovizuális tartalomgyártással. Youtube csatornájának 2016-os indulása óta lett igazán ismert, rendszeres követőinek száma már 500 ezer felett jár. A tudományos szemléletet Dr. Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE IK Média- és oktatásinformatikai Tanszékének docense képviseli a zsűriben, akinek kutatási területe a média informatika, konkrétabban „a tanulást elősegítő élményalapú technológia”. A két alapító, a UPC és a SKOOL szakértői mellett a verseny egyik tavalyi győztese, a 13 éves Názer Lili is felkérést kapott a zsűrizésre. Lili 9 éves kora óta érdeklődik a robotika és a programozás iránt. Applikációival már több hazai és nemzetközi díjat is nyert, az általa megszerzett technikai-informatikai tudást pedig társadalmilag hasznos ügyekbe szeretné visszaforgatni és ezzel inspirálni saját korosztályát.
A pályázatokat november 26-ig lehet beküldeni a Future Makers versenyre, az eredményhirdetés december elején lesz. A győztes csapat jutalma egy írországi utazás, amelynek keretében részt vehetnek a világ egyik legizgalmasabb innovációs eseményén, a dublini Coolest Projectsen, és ott a nemzetközi közönség előtt is bemutathatják alkotásukat. A versennyel kapcsolatos részletes információkért és a felkészülést segítő hasznos tippekért érdemes felkeresni a www.futuremakers.hu weboldalt.
Kapcsolódó cikkek
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Meglepetéssel indul a jubileumi Főállású Angyal pályázat
- Az év középiskolai tanári csapata a digitalizációért
- Folytatódhat a nevezés – hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Őszi diákverseny ajánló!
- Az Év Legjobb Gamification Szakdolgozata pályázat
- Gyorsabb és erősebb internet a UPC-től
- Kihirdették a „Digitális Esély 2018” pályázat nyerteseit
- Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.