Youtuber, egyetemi docens és gimnazista a Future Makers programozóverseny zsűrijében

forrás: Prím Online, 2018. október 31. 11:03

Változatos összetételű zsűri értékeli majd a Future Makers programozóversenyre beérkező pályázatokat. Az alapítók mellett Nessaj, az ismert influencer, dr. Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE docense és Názer Lili 13 éves gimnazista, a verseny tavalyi győztese fogja elbírálni a pályaműveket. A tét jelentős, hiszen a győztesek jutalma egy írországi utazás és részvétel a világ egyik legnagyobb ifjúsági programozói találkozóján. A 12-16 éves diákok számára kiírt versenyre november 26-ig lehet jelentkezni.

Október elején hirdették meg a Future Makers Nagydíjat, azt az általános- és középiskolás diákoknak szóló programozóversenyt, amelyre saját fejlesztésű applikációkkal vagy weboldalakkal pályázhatnak a gyerekek, 3 fős csapatokban. A nevezéshez egy videót is kell készíteniük, amelyben röviden bemutatják alkotásuk és elmagyarázzák a zsűrinek, hogy az általuk fejlesztett megoldás milyen módon tudja elősegíteni egy kisebb vagy nagyobb közösség, vagy akár az egész társadalom jól-létét.

 

 

A szakmai zsűri tagjai között ott találjuk Nessajt, a tizenéves korosztály körében rendkívül népszerű influencert is, aki már közel tíz éve foglalkozik audiovizuális tartalomgyártással. Youtube csatornájának 2016-os indulása óta lett igazán ismert, rendszeres követőinek száma már 500 ezer felett jár. A tudományos szemléletet Dr. Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE IK Média- és oktatásinformatikai Tanszékének docense képviseli a zsűriben, akinek kutatási területe a média informatika, konkrétabban „a tanulást elősegítő élményalapú technológia”. A két alapító, a UPC és a SKOOL szakértői mellett a verseny egyik tavalyi győztese, a 13 éves Názer Lili is felkérést kapott a zsűrizésre. Lili 9 éves kora óta érdeklődik a robotika és a programozás iránt. Applikációival már több hazai és nemzetközi díjat is nyert, az általa megszerzett technikai-informatikai tudást pedig társadalmilag hasznos ügyekbe szeretné visszaforgatni és ezzel inspirálni saját korosztályát.

 

A pályázatokat november 26-ig lehet beküldeni a Future Makers versenyre, az eredményhirdetés december elején lesz. A győztes csapat jutalma egy írországi utazás, amelynek keretében részt vehetnek a világ egyik legizgalmasabb innovációs eseményén, a dublini Coolest Projectsen, és ott a nemzetközi közönség előtt is bemutathatják alkotásukat. A versennyel kapcsolatos részletes információkért és a felkészülést segítő hasznos tippekért érdemes felkeresni a www.futuremakers.hu weboldalt.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59