Skool kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Skool

Élményalapú technológiai foglalkozás általános iskolás lányoknak
A Lufthansa Systems Hungária és a Technológiai Oktatásért Alapítvány (Skool) 12-14 év közötti lányok számára szervezett egynapos, ingyenes technológiai workshopot. Az eseményen résztvevő diákok a napjaink egyik meghatározó programozási nyelvének számító Python rejtelmeibe nyerhettek betekintést a szoftverfejlesztő vállalat önkéntes mentorainak segítségével a cég budapesti központjában, az Infoparkban.

Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
November 26-án, a Vodafone új székházában rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Skool szakmai közreműködésével a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! ötletpályázat döntőjét, ahol a 10 legjobb ötlettel pályázó csapat szakmai mentorok segítségével valósíthatta meg fenntarthatósági problémára reflektáló robotötletét. A három legmagasabb pontszámot elérő robot szálló por koncentrációt mér, hallássérült gyerekeknek tolmácsol és köztereket segít tisztán tartani.

Digitális oktatási platformot indított el hazánkban a Facebook
A Facebook elindította a Get Digital magyar nyelvű változatát, amely egy átfogó digitális oktatási tanterv szülők, tanárok és tizenévesek számára. A benne foglalt tanórák és tananyagok a Harvard Egyetem és a Berkeley Kaliforniai Egyetem által rendelkezésre bocsátott oktatási segédanyagokon alapulnak. A platform magyarországi bevezetése a Skool civil szervezettel együttműködésben történt.

Magyar nyelvű kiberbiztonsági oktatóvideót mutat be a Facebook
A Biztonságos Internet Világnapján, 2021. február 9-én 18 órakor, a Skool Facebook-oldalán debütál az az iskolai tanóra hosszúságú videó, amelyen a Facebook, a Skool és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának munkatársai közérthetően magyarázzák el a közösségi oldal biztonságos használatának mikéntjét. A videó megtekintése nem csak gyerekek, de szülők és tanárok számára is hasznos lehet.

Magyar diákok világsikere Dublinban
Két díjat is kiérdemelt a hétvégén Dublinban megrendezett nemzetközi ifjúsági programozóversenyen a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulóiból álló háromfős csapat. Boér Bence, Tóth Ambrus és Szigeti Péter, akik a UPC Future Makers magyarországi pályázatának győzteseiként utaztak ki a The Coolest Projects versenyre, több ezer résztvevő és nemzetközi szakmai zsűri előtt mutatták be fejlesztésüket az ír fővárosban. A feleslegessé vált élelmiszerek újrahasznosítását és egyszerű elosztását segítő interaktív közösségi alkalmazásukkal, a FoodOverflow-val most elnyerték a Future Makers nemzetközi nagydíját, valamint a The Coolest Projects weboldal kategóriának 3. helyezését is.

Magyar diákok fejlesztése segíthet megoldani az élelmezés problémáit
A feleslegessé vált élelmiszerek újrahasznosítását és egyszerű elosztását segítő interaktív közösségi alkalmazás, a Foodcoin lett a Future Makers Nagydíj első helyezettje. A budapesti gimnazisták által kifejlesztett alkalmazás mellett számos olyan digitális megoldás is bemutatkozott a diákok számára kiírt programozóverseny hétvégi döntőjében, amelyek hozzájárulhatnak napjaink legégetőbb társadalmi és környezeti problémáinak megoldásához. A UPC Magyarország, a SKOOL és a Kódgarázs közös pályázatának győztesei a nemzetközi közönség előtt is bemutathatják majd alkotásukat Dublinban, a világ legizgalmasabb innovációs eseményén, a Coolest Projects versenyen.

Robotprogramozással újít a Vodafone és a Skool
A Vodafone Magyarország a Technológiai Oktatásért Alapítvány Skool projektjével összefogva rendszeresen szervez technológiai foglalkozásokat kifejezetten fiatal lányok számára. A vállalat célja, hogy csökkentse a nemek közötti egyenlőtlenségeket a műszaki és informatikai területeken, hozzájárulva ezáltal a munkaerőhiány csökkentéséhez is. A Vodafone és a Skool január 21-ig bezárólag várja a 10-11 éves lányok jelentkezését, akik a január 26-án, szombaton megrendezendő foglalkozáson a robotika világába kóstolhatnak bele.

Még van idő jelentkezni a UPC programozóversenyére
A nagy érdeklődésre való tekintettel január 21-ig meghosszabbítják a szervezők a UPC Future Makers, diákoknak szóló programozóverseny jelentkezési határidejét.

Youtuber, egyetemi docens és gimnazista a Future Makers programozóverseny zsűrijében
Változatos összetételű zsűri értékeli majd a Future Makers programozóversenyre beérkező pályázatokat. Az alapítók mellett Nessaj, az ismert influencer, dr. Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE docense és Názer Lili 13 éves gimnazista, a verseny tavalyi győztese fogja elbírálni a pályaműveket. A tét jelentős, hiszen a győztesek jutalma egy írországi utazás és részvétel a világ egyik legnagyobb ifjúsági programozói találkozóján. A 12-16 éves diákok számára kiírt versenyre november 26-ig lehet jelentkezni.

Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC
A UPC Magyarország a SKOOL és a Kódgarázs szakmai közreműködésével ismét meghirdeti a Future Makers Nagydíjat. A kétfordulós versenyre 12 és 16 év közötti diákok nevezhetnek, 3 fős csapatokban, olyan saját fejlesztésű applikációval vagy weboldallal, amelyek valamilyen, az egész társadalmat, vagy a helyi közösséget érintő problémára adnak megoldást a technológia és digitális eszközök segítségével. A győztes csapat jutalma egy írországi utazás lesz, amelynek keretében részt vehetnek a világ egyik legizgalmasabb innovációs eseményén, a dublini Coolest Projectsen.

Példaképek terelik a lányokat a természettudományok felé
Elsősorban a nemi sztereotípiák, a hibás társadalmi beidegződések gátolják, hogy több nő építsen karriert az informatika világában – derül ki a Microsoft friss kutatásából. Az áttörést a pozitív minták, a példaképek és a technológiai szakmák élményszerű, gyakorlati kipróbálási lehetőségei segíthetik. Az idei DigiGirlz napot is ennek szellemében rendezte meg a Microsoft.

Technológiai karrierdélután lányoknak a Skool és a Vodafone szervezésében
A Vodafone Magyarország és a Skool közös célja, hogy fiatal lányok technológiai képzésével támogassa a nemek arányának kiegyenlítését ezen a területen. Az érdeklődő 14-18 éves korosztályt ezúttal egy karrierdélutánon avatják be a techvilág rejtelmeibe.

Miért ne lehetne lányokból is programozó?
A Vodafone Magyarország egyik legfontosabb célkitűzése a digitális szakadék áthidalása, melynek egyik kulcsa, hogy egy nyelvet beszéljünk: a technológia nyelvét.

Az önkéntességből a munkáltatók és a munkavállalók is profitálnak
Egyre több munkáltató ismeri fel az önkéntes aktivitásokban rejlő lehetőségeket – derült ki a Deloitte kutatásából. A megfelelő programok hatására nő a dolgozói elköteleződés mértéke, erősödik a munkáltató márka és nem utolsó sorban az önkéntes munkatársak sok esetben jobban teljesítenek a munka során is.

Több mint ezer lány tanult programozni a Skool projektben
3 évvel ezelőtt indult el a Skool projekt, mindössze egy focicsapatnyi 10-16 éves lánnyal. Eddig több mint 1000 lány vett részt a játékos és gyakorlatorientált technológiai műhelyeken és nyári táborokban. A résztvevőket összesen 333 önkéntes segítette. Az élményalapú oktatás számos elkötelezett fiatalt indított el a technológiai pálya irányába.

Világjobbító innovátorok - avagy a női kreativitás határtalan
Az innováció szóra gondolva az embernek hatalmas és bonyolult újítások és az ötletek mögött álló zsenik jutnak eszükbe.

Ingyen tanítják kódolni a lányokat – immár Szegeden is
Elkezdődött kedden a Skool és az EPAM ingyenes, 11 és 13 év közötti lányoknak szóló informatikai oktatása Szegeden. A lányok a Szegeden induló, egyik legelső Skool Klubban 10 héten át ismerkedhetnek a programozás alapjaival. Magyarországon 22 000 betöltetlen informatikai álláshely van, alkalmazható programozási tudással szinte azonnal el lehet helyezkedni. A szakmában nagyon kevés nő dolgozik: arányuk csupán 15 százalék az informatikai alapszakokra felvettek körében. Nekik igyekszik vonzóvá tenni ezt a pályát a Skool, és önkéntes mentor támogatóként az EPAM.

Szülői értekezlettel az IT-szektor népszerűsítéséért
Jellemzően a szülők karrierútja erősen meghatározza a gyerekek pályaválasztását, így például orvosok gyerekei gyakran orvosnak tanulnak tovább. A folyamatosan változó világ azonban új szakmákat hoz létre - mit tehet egy szülő, ha gyermeke számára egy, az ő számára teljesen ismeretlen területen szeretne továbbtanulni?

3 magyar kislány ledönti az évtizedes sztereotípiákat
Három tizenéves skoolos lány, számos elhivatott önkéntes, és a Geometry Global összefogásával készült el az a kreatív kampány, amely a lányok által fejlesztett Scratch játékon keresztül mutatja meg, hogy milyen akadályok és előítéletek nehezítik ma Magyarországon egy kódolni vágyó lány mindennapjait.

Kódolni tanítja a lányokat a Skool és a Nokia
Magyarország legnagyobb K+F központja, a Nokia Networks vallja: a sokszínűség segíti a fejlődést. A vállalat ezért úgy döntött, hogy támogatja a Skool független non-profit kezdeményezést, melynek küldetése, hogy új oktatási formában adjon át hasznos és használható technológiai ismereteket fiatal lányoknak és nőknek.
Cikkgyűjtő
További híreink
Digitális élményforradalom: tegnap ért véget a pekingi InfoComm China 2025
A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket
A Windows frissítések gyakran hosszú ideig tartanak, és sokszor kellemetlenek a felhasználók számára. A Microsoft most ezen szeretne változtatni. A vállalat bejelentette, hogy a jövőben az AI-t fogja használni a frissítések optimalizálására.