A Check Point magas szintű, gépi tanuláson alapuló védelmi megoldással erősíti portfolióját
A Check Point Software Technologies Ltd., a cyber-biztonsági megoldások világszerte vezető szállítója megvásárolta a ForceNock Security vállalatot (Tel-Aviv, Izrael).
A 2017-ben alapított ForceNock olyan webes alkalmazás és API-biztonsági (WAAP) technológiát fejlesztett ki, mely gépi tanulást, valamint viselkedés és „hírnév” alapú biztonsági motorokat alkalmaz. A tervek szerint, a Check Point a ForceNock technológiáját integrálja Infinity nevű, teljes védelmet nyújtó architektúrájába.
„A cyber-támadások jelenlegi és a jövőbeni generációi elleni védelem érdekében a Check Point a legátfogóbb biztonsági architektúrát kínálja. A különböző platformok – felhő, hálózat, mobil, végpont és IoT – növekvő használata a teljes, ugyanakkor egyszerűen telepíthető és könnyen használható biztonsági technológiák alkalmazását követeli meg,” - mondta Dorit Dor, Check Point. „A ForceNock technológiájának beépítése az Infinity architektúránkba lehetővé teszi számunkra, hogy világszerte a legmagasabb szintű biztonságot kínáljuk ügyfeleink számára, ugyanakkor megerősíti gépi tanuláson alapuló védelmi képességeinket.”
Kapcsolódó cikkek
- A Check Point szerint a Fireball és a WannaCry négyből egy szervezetre van hatással világszerte
- A Getronics felvásárolta a francia ITS Overlap vállalatot
- Az ABB befejezte a GE Industrial Solutions akvizícióját
- A Forrester Research végpont-biztonsági jelentésében a Check Point Software a vezető vállalatok között szerepel
- Az elmúlt hónap legveszélyesebb rosszindulatú programjai
- Az elmúlt hónap legveszélyesebb rosszindulatú programjai
- A Kaspersky Lab Svájcba költözteti infrastruktúrájának egy részét és megnyitja első Átláthatósági Központját
- A Check Point teljeskörű Gen V cyber-védelmi megoldása a felhők számára: CloudGuard
- A crypto-bányászok világszerte a vállalatok 55%-ra jelentenek veszélyt
- Felvásárolta a magyar Balabit cégcsoportot egy amerikai IT biztonsági cég
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.