A Fujitsu uSCALE konstrukciója csökkenti a beruházási kockázatot

forrás: Prím Online, 2019. január 23. 19:06

A „szolgáltatásként nyújtott IT” (IT-as-a-service) modell erősödő népszerűségére válaszul a Fujitsu mától bevezeti uSCALE finanszírozási konstrukciót, amely felhő jellegű szolgáltatásokkal fokozza a szolgáltatók reagálókészségét a változó ügyféligények kielégítése terén – úgy, hogy közben beruházási kockázatukat is csökkenti.

A uSCALE kétféle modell alapján, egyéni igényekre szabott szerződésekkel mérsékli a szolgáltató vállalatok infrastrukturális beruházásainak kockázatát. A szolgáltatók így rugalmasabban alkalmazkodhatnak ügyfeleik változó igényeihez, fokozhatják reagálókészségüket, hamarabb bevezethetik az új szolgáltatásokat, és ügyfeleik követelményeihez igazodva, gyorsabban skálázhatják kapacitásukat. 

 

Egyre több vállalat áll át a kis eszközigényű (asset-light) működési modellre, amelynek lényege, hogy saját infrastruktúra megvásárlása és helyszíni üzemeltetése helyett telephelyen kívüli, hibrid és felhőkörnyezeteket vesznek igénybe. Az IDC arra számít, hogy 2022-re már csak a globális IT-infrastruktúraköltés 44%-át teszi majd ki a nem felhő jellegű IT-re fordított összeg. 

 

A Fujitsu uSCALE konstrukciójával a szolgáltatók reagálhatnak a piaci viszonyok változására, és színvonalasabb kiszolgálást nyújthatnak ügyfeleinkek. A hagyományos modell szerint a szolgáltatóvállalatok – és ügyfeleik – működése a hardver- és szoftverinfrastruktúra rendelkezésre állásától és skálázhatóságától függ, ugyanakkor a digitális világban akár napi szinten is ingadozhatnak a szükségletek. Így a szolgáltatóvállalatok nehezen tudják tervezni a kapacitásukat és megtalálni az optimális egyensúlyt a növekedési lehetőségek kiaknázása és a beruházási kockázatok kezelése között úgy, hogy közben a szigorú SLA-kat is teljesítik és egészséges nyereségszintet tartanak fenn. 

 

A Fujitsu új uSCALE megoldása jelentősen mérsékli ezt a kockázatot. Kétféle rugalmas kereskedelmi opciót kínál a skálázható IT-infrastruktúra bérlésére, így a szolgáltatóvállalatok reagálókészebben alkalmazkodhatnak az ügyféligényekhez. Az első modell növekedési forgatókönyvre épül, és azonnali igény szerinti kapacitásbővítést támogató puffert tartalmaz – ami különösen a tárkapacitás esetében előnyös. A másik modell korai kilépési lehetőséget kínál, 36 hónapos bérleti szerződéssel, és évről-évre hasonló szinten maradó bérleti díjakkal. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltatóvállalat alacsonyabb kockázat mellett kínálhat ügyfeleinek új technológiákat és „as-a-service” megoldásokat. 

 

„A szolgáltatóvállalatok megbízható partnereként, egyszerű és észszerű szemléletünkkel részben átvállaljuk tőlük a jövőbeni infrastruktúra-beruházás terhét. Rugalmas bérleti modellünk nagymértékben csökkenti a beruházás kockázatát, és jóval nagyobb reagálókészséget nyújt a szolgáltatóknak például ahhoz, hogy idő előtt visszaadják az eszközöket, ha vállalkozásuk nem nő a várt ütemben. A felhőalapú puffermodell másfelől azt is lehetővé teszi, hogy fogyasztásalapú fizetéssel, közmű-rendszerben bővítsék kapacitásukat, maximális rugalmassággal igazodva az ügyfelek igényeihez. Miközben a szolgáltatóvállalatok tovább haladnak az új üzleti modellek bevezetése felé vezető úton, hogy a jövő szolgáltatásintegrátoraivá váljanak, mindkét opciónk biztosítja számukra a tökéletesen stresszmentes működéshez szükséges kiváló infrastruktúrát” – nyilatkozta Ruediger Frickenschmidt, a Fujitsu EMEIA-régióbeli szolgáltatói üzletágért felelős vezetője.

 

Ár és piaci bevezetés

Mindkét uSCALE opció azonnal elérhető Belgium, Finnország, Franciaország, Németország, Luxemburg, Hollandia, Portugália, Spanyolország és az Egyesült Királyság területén. A Fujitsu az év során más Európai országokban is elérhetővé teszi a konstrukciót.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59