A Fujitsu uSCALE konstrukciója csökkenti a beruházási kockázatot

forrás: Prím Online, 2019. január 23. 19:06

A „szolgáltatásként nyújtott IT” (IT-as-a-service) modell erősödő népszerűségére válaszul a Fujitsu mától bevezeti uSCALE finanszírozási konstrukciót, amely felhő jellegű szolgáltatásokkal fokozza a szolgáltatók reagálókészségét a változó ügyféligények kielégítése terén – úgy, hogy közben beruházási kockázatukat is csökkenti.

A uSCALE kétféle modell alapján, egyéni igényekre szabott szerződésekkel mérsékli a szolgáltató vállalatok infrastrukturális beruházásainak kockázatát. A szolgáltatók így rugalmasabban alkalmazkodhatnak ügyfeleik változó igényeihez, fokozhatják reagálókészségüket, hamarabb bevezethetik az új szolgáltatásokat, és ügyfeleik követelményeihez igazodva, gyorsabban skálázhatják kapacitásukat. 

 

Egyre több vállalat áll át a kis eszközigényű (asset-light) működési modellre, amelynek lényege, hogy saját infrastruktúra megvásárlása és helyszíni üzemeltetése helyett telephelyen kívüli, hibrid és felhőkörnyezeteket vesznek igénybe. Az IDC arra számít, hogy 2022-re már csak a globális IT-infrastruktúraköltés 44%-át teszi majd ki a nem felhő jellegű IT-re fordított összeg. 

 

A Fujitsu uSCALE konstrukciójával a szolgáltatók reagálhatnak a piaci viszonyok változására, és színvonalasabb kiszolgálást nyújthatnak ügyfeleinkek. A hagyományos modell szerint a szolgáltatóvállalatok – és ügyfeleik – működése a hardver- és szoftverinfrastruktúra rendelkezésre állásától és skálázhatóságától függ, ugyanakkor a digitális világban akár napi szinten is ingadozhatnak a szükségletek. Így a szolgáltatóvállalatok nehezen tudják tervezni a kapacitásukat és megtalálni az optimális egyensúlyt a növekedési lehetőségek kiaknázása és a beruházási kockázatok kezelése között úgy, hogy közben a szigorú SLA-kat is teljesítik és egészséges nyereségszintet tartanak fenn. 

 

A Fujitsu új uSCALE megoldása jelentősen mérsékli ezt a kockázatot. Kétféle rugalmas kereskedelmi opciót kínál a skálázható IT-infrastruktúra bérlésére, így a szolgáltatóvállalatok reagálókészebben alkalmazkodhatnak az ügyféligényekhez. Az első modell növekedési forgatókönyvre épül, és azonnali igény szerinti kapacitásbővítést támogató puffert tartalmaz – ami különösen a tárkapacitás esetében előnyös. A másik modell korai kilépési lehetőséget kínál, 36 hónapos bérleti szerződéssel, és évről-évre hasonló szinten maradó bérleti díjakkal. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltatóvállalat alacsonyabb kockázat mellett kínálhat ügyfeleinek új technológiákat és „as-a-service” megoldásokat. 

 

„A szolgáltatóvállalatok megbízható partnereként, egyszerű és észszerű szemléletünkkel részben átvállaljuk tőlük a jövőbeni infrastruktúra-beruházás terhét. Rugalmas bérleti modellünk nagymértékben csökkenti a beruházás kockázatát, és jóval nagyobb reagálókészséget nyújt a szolgáltatóknak például ahhoz, hogy idő előtt visszaadják az eszközöket, ha vállalkozásuk nem nő a várt ütemben. A felhőalapú puffermodell másfelől azt is lehetővé teszi, hogy fogyasztásalapú fizetéssel, közmű-rendszerben bővítsék kapacitásukat, maximális rugalmassággal igazodva az ügyfelek igényeihez. Miközben a szolgáltatóvállalatok tovább haladnak az új üzleti modellek bevezetése felé vezető úton, hogy a jövő szolgáltatásintegrátoraivá váljanak, mindkét opciónk biztosítja számukra a tökéletesen stresszmentes működéshez szükséges kiváló infrastruktúrát” – nyilatkozta Ruediger Frickenschmidt, a Fujitsu EMEIA-régióbeli szolgáltatói üzletágért felelős vezetője.

 

Ár és piaci bevezetés

Mindkét uSCALE opció azonnal elérhető Belgium, Finnország, Franciaország, Németország, Luxemburg, Hollandia, Portugália, Spanyolország és az Egyesült Királyság területén. A Fujitsu az év során más Európai országokban is elérhetővé teszi a konstrukciót.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01