Vin-Info: Ezek a legkeresettebb márkák a magyar használtautó-piacon
A használtautó-piac itthon is virágzik, tavaly rekordszámú, csaknem 770 ezer adásvétel történt Magyarországon. Az ellenorizzeajarmuvet.hu oldal friss jelentése alapján 2019 első negyedévében az Opel, a Volkswagen és a Ford voltak a legkeresettebb márkák, a járművek életkorát tekintve a 13-16 éves korosztály volt a legnépszerűbb. A jelentésben a márkák árkategóriánkénti bontása is megtalálható.
Tavasszal fellendül a használtautó kereskedelem is, számtalan gépjármű cserél gazdát. Visszaélésekkel, csalásokkal azonban sajnos gyakran találkozni, ezért nagyon fontos ismernünk, hogy vásárlóként milyen lehetőségeink vannak a kiszemelt gépkocsi előéletének ellenőrzésére. Ezt a legegyszerűbben a VIN szám* – akár okostelefonunkkal is elvégezhető – lekérdezésével tehetjük meg egy erre specializált oldalon.
Az egyedi azonosító meghatározza a gyártó országot, a gyártási évet, a motor és alváz típusát, az üzemanyag fajtáját, a karosszéria színét és kiegészítő felszerelését. A VIN számból kiolvasható a jármű részletes története: javítások, műszaki vizsgák, kárelőzmények, illetve megállapítható, hogy a jármű lopott-e. Ugyancsak látható, ha a járművet korábban taxiként, vagy futárszolgálat flottájában használták.
Az ellenorizzeajarmuvet.hu legfrissebb adatai alapján 2019 első negyedévében az Opel volt a legnépszerűbb autó a használt autók piacán, az oldalon történt összes legkérdezés 39%-a erre a márkára vonatkozott. A második legkeresettebb márka a Volkswagen (31%), a harmadik pedig a Ford volt (29%).
A vállalat belső adatai alapján az is megállapítható, hogy a legtöbben 2003 és 2006 között gyártott, tehát 13-16 éves járművek között kerestek, ami az oldalon történt összes lekérdezés 29%-át tette ki. A második legnépszerűbb kategória a lekérdezések 24%-ával a 17-20 éves járművek korosztálya volt (gyártási idő 1999 és 2002 között), a harmadik helyen pedig a legfiatalabb 9-12 éves kategória (gyártási idő 2007 és 2010 között) végzett a lekérdezések 17%-ával.
A vállalat jelentésében a legnépszerűbb márkák árkategóriánkénti bontása is megtalálható:
1. árkategória: vételár 161.000-321.000 Ft között
- Opel (42%)
- Suzuki (36%)
- Volkswagen (22%)
2. árkategória: vételár 322.000-805.000 Ft között
- Opel (37%)
- Volkswagen (35%)
- Renault (29%
3. árkategória: vételár 806.000-1.610.000 Ft között
- Opel (40%)
- Volkswagen (31%)
- Ford (29%)
4. árkategória: vételár 1.611.000-3.218.000 Ft között
- Ford (35%)
- Volkswagen (34%)
- BMW (31%)
5. árkategória: vételár 3.219.000 Ft felett
- Ford (38%)
- Opel (35%)
- BMW (27%)
Mostantól a VIN azonosítóval birtokunkban a kiszemelt autó történetét néhány kattintással megismerhetjük az ellenorizzeajarmuvet.hu oldalon. A számsor megadásával lehívható jelentésben elérhetjük a jármű- és szerviztörténetet, műszaki adatokat, valamint megtudhatjuk, hogy a gépkocsi szerepel-e a lopott gépjárművek adatbázisában. A néhány perc alatt elkészülő jelentésben megjelenő adatok számtalan kellemetlen és meglepő részletről leránthatják a leplet. Kiderülhet a visszatekert kilométeróra, egy elhallgatott baleset, vagy az, hogy a jármű valóban rendelkezik-e a hirdetésben feltüntetett extrákkal.
„Még a vásárlás előtt kérjük el a számot az eladótól, kereskedőtől. Ha vonakodva adja csak meg, vagy nem engedi, hogy ellenőrizzük, hogy a két helyen azonos számsor van-e feltüntetve, esetleg kiderül, hogy a forgalmiban más szerepel, mint az adattáblán, akkor jobb, ha azonnal továbbállunk. A VIN riport lekérdezésével elkerülheti a készpénzveszteséget, mivel a jármű adatainak birtokában a közvetítő nem tudja becsapni” – mondta el az ellenorizzeajarmuvet.hu szakértője.
Az ellenőrzést mindenképpen érdemes elvégezni, hiszen, ha az ellopott autót elveszi a rendőrség, még az adásvételi szerződés bemutatása után is nehéz lesz visszaszerezni, a törött jármű részegységeinek és alváz geometriájának láthatatlan hibái pedig a járművezető és az utasok számára is veszélyt jelenthetnek.
_____________________
* A járművek nemzetközileg egységes alvázszámozási rendszerét 1980-ban vezették be. A rövidítés az angol Vehicle Identification Number-ből származik. A szám 17 karakterből (betűk és számok) áll és valamennyi jármű azonosítására alkalmas, egyértelműen meghatározza az adott jármű összes gyártáskori paraméterét. A VIN szám megtalálható a jármű forgalmi engedélyében és a járműben, többnyire az elülső ajtó küszöbén elhelyezett táblán.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar üzemeltetésű weboldalon mutatják be az első képeket egy fekete lyukról
- Megújul a Bookline oldala
- Elindult az ország első környezetbarát ételrendelő szolgáltatása
- Elindult a Huawei információs oldala
- Mostantól azonnali ajánlatok is elérhetőek a Fuvar.hu-n
- Az aktív élményeket keresőknek segít a Trekhunt
- Magyar startup hozza össze az európai előadóművészeti világot
- Útmutató weboldal és tanácsadó vloggerek támogatják a gyerekek biztonságosabb netezését
- Új globális portál az ingatlanpiac digitalizációjának úttörőitől
- Megújult a Lánglovagok oldal
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.