MKB Fintechlab: mentoráltunk, a PénTech lett 2019 legígéretesebb fintech megoldása
A 2018-ban, négy tehetséges magyar fiatal által létrehozott PénTech névre hallgató fintech startupot választotta a szakmai zsűri 2019 legígéretesebb fintech megoldásának a legnagyobb hazai fintech konferencián, a FinTechShow-n. A PénTech 2019 márciusa óta, az MKB Fintechlab harmadik inkubációs programjának keretében kap pénzügyi és szakmai támogatást a kis- és középvállalkozások likviditási problémáit megoldó – teljes egészében digitális – számla-finanszírozási megoldásának fejlesztésére.
Az MKB Pénzügyi Csoport immár három éve támogatja a legtehetségesebb fintech startupok szakmai működését és a legjobb fintech innovációk piacra jutását.
A PénTech 2018 végén jelentkezett és került kiválasztásra az MKB Fintechlab harmadik inkubációs programjába, melynek keretében szakmai támogatást, pénzügyi befektetést és az MKB Bank partnerségének lehetőségét kapa. A magyar startup megoldása faktoring és számla-finanszírozási területen biztosít új megoldást, segítségével a KKV cégvezetők papírmentesen, gyorsan és egyedi árazás mellett juthatnak finanszírozáshoz. A digitális szolgáltatás várhatóan 9-12 hónapon belül lesz elérhető a hazai KKV-k számára.
Berényi Benjamin, PénTech vezető: "Fontos visszajelzés számunkra a FinTechShow elismerése. Örülünk, hogy az MKB Fintechlab professzionális támogatásával fejleszthetjük termékünket. Elkötelezettek vagyunk, hogy tovább javítsuk a KKV-k finanszírozási lehetőségeit Magyarországon és Európában egyaránt."
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: "Az MKB Pénzügyi Csoport tagjaként három éve sikerrel mentorálunk, támogatunk tehetséges startupokat. A legerősebb pozitív visszajelzéseket mindig az jelenti, amikor az általunk “felfedezett” innovációkat más szakmai szervezetek is - itthon és külföldön egyaránt - a legjobbnak ítélik. Büszkék vagyunk rá, hogy elsőként hittünk a Péntech tehetségében, rátermettségében és fedeztük fel a víziójukban rejlő üzleti potenciált."
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- SUSECON 2019: digitális átalakulás tetőtől talpig, adatközponttól a felhőig
- A világ 10 legígéretesebb repülőgép-karbantartó ipari innovációja között az AerinX
- Ismét egyetemisták gyűjtik össze a mérnöki szakma nagyjait
- think.BDPST: a negyedik ipari forradalom okos, zöld és emberi
- Az IVSZ hívására több, mint ezer ember ünnepli ma az innovációt
- Először belül tegyünk rendet!
- Konferencia a mesterséges intelligenciáról
- Miként veszélyeztetheti a digitalizáció a demokráciát?
- A mesterséges intelligencia kutatásának legnagyobb ászai jönnek Budapestre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.