Az ABB szoftvermegoldása segít javítani Japán energiaellátásának megbízhatóságát és hatékonyságát
Az ABB bejelentette, hogy a Hitachi, Ltd. megbízást adott az ABB Ability Network Manager Market Management System (MMS) szoftvermegoldás szállítására, mely a villamosenergia-piacon a kereslet-kínálat egyensúlyának fenntartásához fog hozzájárulni. Az MMS-rendszert – mely a piachoz kapcsolódó funkciók széles körét és az energiapiac modern informatikai infrastruktúrájának létrejöttét támogató fejlett alkalmazások sorát fogja át – az országos átviteli rendszerüzemeltetők (Transmission System Operators – TSO-k) megbízásából a kiegyenlítő villamosenergia-piac kiépítését végző TEPCO Power Grid, Inc. és Chubu Electric Power Co. sajátos igényeinek megfelelően fogják kialakítani.
Az MMS-rendszer egy olyan platformot szolgál majd ki, amely piaci tranzakciók végrehajtására ad lehetőséget a 2021 áprilisában induló kiegyenlítő villamosenergia-piacon. Japán villamosenergia-rendszere átalakulófélben van, és a közművállalatok ezzel a fejlett digitális megoldással kívánják lehetővé tenni kiegyensúlyozó kapacitások, illetve az energia hatékony beszerzését. Ez a rendszer a piaci hatékonyság javítása mellett az energiaellátást is stabilabbá és megbízhatóbbá teszi majd.
– Az ABB Ability Network Manager MMS-rendszer kiépítésével a Hitachi és az ABB lehetőséget teremt a kiegyenlítő villamosenergia-piac hatékony és megbízható működésére – mondta Massimo Danieli, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó Hálózatautomatizálási Üzletág vezetője. – A két cég között létrejött erős partneri kapcsolat hozzájárul Japán villamosenergia-rendszerének fejlődéséhez és digitalizációjához, melynek célja egy erősebb, okosabb és zöldebb hálózat kialakítása.
Az ABB MMS-rendszerét jövőbe mutató, innovatív kiegyenlítő villamosenergia-piaci megoldásként fogadták el szerte Európában és Észak-Amerikában. Azon túl, hogy ez a bevált megoldás a rendszer hatékony és fenntartható működését biztosítja, a villamosenergia-rendszer megbízhatóságát is szinten tartja.
Miután a Hitachi és az ABB 2017 decemberében partnerségi megállapodást kötött, több szoftvermegoldás – köztük az MMS – közös fejlesztését indította el. A két cég erre a meglévő kapcsolatra támaszkodva mindent megtesz azért, hogy megfelelően reagáljon a japán villamosenergia-rendszer digitalizálásának szükségességére. A partnerség keretein belül erősségeiket felsorakoztatva együtt kívánják támogatni Japán közműcégeit és energiavállalatait. Ezek az erősségek a Hitachi-féle technológia és know-how, melyre a cég a legkülönfélébb villamosenergia-berendezések és -rendszerek szállítása során tett szert Japánban, valamint az ABB bevált szoftvertechnológiája ötvöződéséből származnak.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB és a Hewlett Packard informatikai hálózatokba kapcsolja az ipari megrendelőket
- Az ABB automata pantográffal bővítette az e-busztöltési portfólióját
- Az ABB digitális megoldásait használják a bajor gazdák
- Az ABB megoldásaival üzemel a világ első, hidrogén meghajtású folyami hajója
- Az ABB világszínvonalú megoldást fejlesztett ki a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására
- Elindult Szingapúrban a mérföldkőnek számító, villamos hajtású buszok fejlesztési projektje
- Az ABB és a SUSI Partners együttműködik a mikrogrid- és az energiatárolási projektek megvalósításában
- A digitális megoldásokat fejleszti a ABB és a Dassault Systèmes
- A nehézgépjárművek is kibocsátásmentesen működhetnek az ABB elektromos hajtásláncával
- Az ABB Ability próbaüzemével intelligensebbé válik a Caruna hálózata
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.