VISZ Iskolai pályázatok 2019
A pályázatot a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) írja ki a magyarországi működésre bejegyzett, érvényes működési engedéllyel rendelkező középfokú oktatási intézmények részére, amelyekben a rendszeresített képzés főállásban oktató tanárok közreműködésével valósul meg.
A pályázat kiírása és értékelése a tanévet követő ősszel történik meg, a díj átadására – ünnepélyes keretek között – decemberben, a VISZ éves záróünnepségén kerül majd sor. A pályázat kiírását, a beérkezett anyagok értékelését és a díj odaítélésére vonatkozó előterjesztést a VISZ szakértőkből és szakújságírókból álló bizottsága segítségével készíti el. A döntést – ennek figyelembevételével – a VISZ elnöksége hozza meg. A VISZ „Az év digitalizációs középfokú iskolai tanári csapata” szakmai díjjal a közvetlen oktatási munkában oroszlánrészt vállaló, munkájukban a digitális transzformációt, az informatika mindent átszövő hatását felhasználó tanári közösség erkölcsi-anyagi elismerésének emeléséhez szeretne hozzájárulni.
A zsűri a következő szempontok szerint fogja értékelni a középfokú oktatási intézmények pályázatban megjelölt csapatainak elmúlt 1-2 éves munkáját:
- az új digitalizációs szemlélet, a korszerű módszerek, megközelítések használata tantárgyak oktatásában, számonkérésében;
- új módszerek, korszerű tanítási, számonkérési segédanyagok kidolgozása, modern technológiák felhasználása a tantárgyak oktatásban és számonkérésében;
- meglévő digitális oktatási, szakmai anyagok felkutatása, felhasználása, akár magyar, akár idegen nyelven;
- a fentieket legalább három tantárgyban érvényesíteni kell:
– gimnáziumok esetében legalább egy humán és egy reál tárgyban,
– szakgimnáziumok, szakközépiskolák esetében legalább egy szakmai és egy humán tárgyban; - iskolai élet digitális közösségi terének interaktív használata.
A zsűri két körben választja ki a díjazottat. Először egyéni javaslatok alapján kialakítja a díjra esélyes iskolák egy szűkített körét, és behívja őket meghallgatásra. A beérkezett pályamunkák alapján a zsűri kiválasztja a személyes meghallgatásra is érdemes jelölteket, s kiválasztja a díjra legérdemesebb iskolát.
„AZ ÉV KÖZÉPFOKÚ DIGITALIZÁCIÓS ISKOLAI TANÁRI CSAPATA 2019” díjazása 1 000 000 Ft és egy emlékplakett.
A díjat – a hatályos jogszabályok figyelembevételével – a nyertes pályázatot benyújtó intézmény által megnevezett legalább közhasznúnak minősített alapítványnak utalja át a VISZ, amely gondoskodik a díjazott csapat által elkészített pályaműért járó szakmai díj folyósításáról. A díjátadásra ünnepélyes keretek között, a szaksajtó képviselőinek jelenlétében kerül sor a VISZ decemberi évzáró rendezvényén, amelyen a legjobbnak ítélt csapat vagy csapatok számára rövid bemutatkozási lehetőséget biztosítunk.
A PÁLYÁZÁS MÓDJA
- Iskolánként, a tagintézményeket is beleértve, egy pályázatot lehet beadni.
- A leadott pályázat formátuma Adobe Acrobat pdf. (másolásvédelem nélkül)
- A jelzett határidőig elküldeni erre a címre: palyazat@mvisz.hu
A PÁLYÁZAT ÜTEMEZÉSE
- A pályázatok benyújtásának határideje: 2019. november 17.
- A zsűri rövid listájának összeállítási határideje: 2019. november 24.
- A zsűri meghallgatja a legjobb pályázókat: 2019. november végén Budapesten, egy később megadott helyszínen
- A pályázat eredményének kihirdetése és ünnepélyes díjátadó: 2019. december 4. délután
- Scientific Games Kft. (1011 Budapest, Fő u. 14–18.)
ÁLTALÁNOS ISKOLAI PÁLYÁZAT
A FELADAT:
Tervezd meg a RepTár Szolnoki Repülőmúzeum kabalafiguráját!
- az új design megjelenítése 5-10 rajzzal vagy fest- ménnyel
- az új design-al, kitalált történettel akár rövid 1-5 perces videó/animáció készítése (digitális történetmesélés)
- a témához kapcsolódó bármilyen számítástechnikai munka készítése a scratch vagy kodu programokkal
Korosztály: 6-15 évesek, 2 osztályonkénti bontásban
Pályázat kiírása: 2019. október 4.
Beadási határidő: 2019. november 20.
A pályázatot a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövet- sége (VISZ) hirfeti meg. A pályázat kiírása és értékelése ősszel történik meg, a díj átadására – ünnepélyes keretek között – decemberben, a VISZ éves záróünnepségén kerül majd sor.
A PÁLYÁZAT ÜTEMEZÉSE:
- A pályázatok benyújtásának határideje: 2019. november 20.
- A zsűri rövid listájának összeállítási határideje: 2019. november 25.
- A zsűri meghallgatja a pályázókat: 2019. november 29.
Az eredményének kihirdetése és ünnepélyes díjátadó: 2019. december 4. Scientific Games Kft.
(1011 Budapest, Fő u. 14–18.)
ÉRTÉKELÉS SZEMPONTJAI:
- tartalom helyessége, követhetősége, érvényesítése,
- kompozíció / felépítés megszerkesztése,
- a kivitelezés minősége,
- esztétikai élmény,
- egyedi, ötletes, esztétikus, érthető, játszható.
BEKÜLDÉSI CÍM: palyazat@mvisz.hu
Kapcsolódó cikkek
- NMHH Médiatanács: Ismét szólhat a Rádió 1 Dunaföldváron, Baján, Szekszárdon és Pakson
- Díjazta az E.ON a legjobb hazai fenntarthatósági kezdeményezéseket
- Átadták az Év Informatikai Vezetője díjat
- Elindult a 2019-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Pályázati felhívás kisiskolásoknak
- Magyar tech startupok jelentkezését is várja a dubaji FasterCapital inkubációs programja
- Még lehet jelentkezni az Év Informatikai vezetője pályázatra
- Az Antenna Hungária marad az országos földfelszíni digitális televízió-műsorszóró hálózatok üzemeltetője
- Összetartó kisközösségeket díjazott a Telenor, a Hello Wood szakmai támogatásával
- Év Informatikai vezetője pályázat felhívása
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.