Hódít az agilis módszertan az IT után az üzleti területeken is
A vállalatok többsége már ma is az informatikai fejlesztéseknél létrejött agilis módszertan szerint szervezi a munkát – állapította meg az IFUA Horváth & Partners német nyelvterületen végzett felmérése.
A vállalati munkaszervezés egyre agilisabbá válik, és nem csak informatikai területen, ahol először alkalmazták az agilis módszertant. Így nyilatkozott a megkérdezett 220 döntéshozó 83 százaléka. 98 százalékuk egyetértett abban, hogy ez a vállalati kultúra megváltozását hozza megával: hálózatban való gondolkodás, nyílt kommunikáció és rugalmas szervezet lesz jellemző.
Az öt legnépszerűbb módszer
Az IT és más szakmai teamek hagyományos elkülönülése folyamatosan visszaszorul, a válaszadók szerint 2022-re az agilis működés válik meghatározóvá. Bár a módszertan terjedése megállíthatatlannak látszik, a cégek 43 százaléka egyáltalán nem méri ennek sikerességét.
A következő agilis módszertanokat alkalmazzák a leggyakrabban: Scrum, Design Thinking, DevOps, Kanban és agile Frameworks. A vállalatok mindössze 11 százaléka nem használ effajta megközelítést. A német, osztrák és svájci döntéshozók 77 százaléka úgy látja, hogy náluk az IT részleg agilisan működik, az üzleti területekről pedig 67 százalékuk gondolta ezt.
Az átalakítás motorja az IT
A legtöbb cég bővíti a digitalizációra és az IT-re fordított beruházásokat. A digitalizációra 80 százalékuk, az IT-re 73 százalékuk akar többet költeni. Mindenekelőtt növelik a jövőorientált projektekre fordított összegek arányát az üzemeltetéshez és karbantartáshoz képest. A megkérdezettek arra számítanak, hogy a jövőt szolgáló területeken mintegy ötödével nőnek a kiadások. Az IT a többi vállalati szakterület üzleti partnerévé válik és a teljes vállalat átalakításának motorja lesz.
Az agilis módszerek következtében megváltozik a vállalatok irányítása is. Laposabb szervezetek jönnek létre, s ezekben a vezetők a szakmai irányítást átadják a szakértőknek, ők maguk az emberekkel foglalkoznak.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 100 informatikai szakembert vesz fel a Nokia Magyarországon
- Több év végi jutalommal terveznek idén a cégek, mint tavaly
- Több tízezer informatikus mehet külföldre a következő években
- Indul Magyarország legnagyobb IT versenye
- Hatalmas növekedési potenciált rejt a globális IT-rendszerintegrátor piac
- További 50 fővel növeli létszámát az idei évben pécsi IT-központjában az ALDI
- A lányok is lehetnek sikeres fejlesztők!
- Jól jönne a nőies megközelítés az informatikában – Lányok Napja a DXC-nél
- Azokat az IT kompetenciákat keresik leginkább a cégek, amelyek pár éve még nem is léteztek
- Mozgásban, megállás nélkül: a „nonstop IT” öt alapköve
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.