Hány liter benzint lehet vásárolni egy átlagfizetésből Magyarországon és a világban?

forrás: Prím Online, 2020. augusztus 5. 10:50

A Picodi.com analízis csapata megvizsgálta a benzinárak változását néhány országban és kiszámolta hány liter benzint engedhet meg magának egy átlagos Magyar 2020-ban.

Olcsóbb benzin

A benzinárak ingadozása miatt, ahogy előző évben is, az év első feléből gyűjtöttünk adatokat.A 42 vizsgált Európai ország közül 39-ben 2020 első felében alacsonyabbak voltak a benzinárak, mint 2019.ben. A legnagyobb árcsökkenés Bosznia Hercegovinában (−17,8%), Ukrajnában (−15,4%) és Romániában volt (−14%).

 

 

 

 

Magyarországon a benzinárak 8,6%-kal csökkentek az elmúlt év elejéhez képest. Szintén csökkenés vehető észre más Európai országokban is, mint Szlovákiában (−9,2%), Csehországban (−8,7%), Németországban (−8,1%) és Litvániában (−7,5%).

 

Érdekes módon, Oroszországban a benzinárak enyhén emelkedtek (0,8%) és Belorussziában 12,4%-kal lett magasabb, mint tavaly.

 

Benzin mutató 2020: ki töltheti a legtöbb benzint a tankba Európában?

(klikkelj a nyilakra a további 41 ország adataiért)

 

 

 

Európában az oroszok élvezhetik a legolcsóbb üzemanyag előnyeit – az átlagos benzinár itt, átszámítva 58 euro cent (205 Ft) . A hollandoknál pedig a legdrágább – 1,58 € (556 Ft).

 

Összehasonlítottuk az átlagos benzinárakat 2020 első feléből a legutolsó aktuális átlagfizetésekkel.Svájc és Luxemburg már második éve büszkélkedhet a legjobb benzinár és átlagfizetés arányával. Az átlagfizetés ezen országok polgárainak lehetővé teszi, hogy 3795 és 3320 liter benzint vásároljanak fejenként. Dánia 2484 literrel egészíti ki a dobogó 3. helyét.

 

Magyarországon a KSH adatai alapján az átlagfizetés 388.000 Ft (258.000 nettó). Ez azt jelenti, hogy egy átlagos magyar 745 liter benzint vásárolhat a fizetéséből. A magyaroknál sok Európai ország lakosai több benzint engedhetnek meg maguknak, a csehek például 881 litert, a németek pedig 1938 litert. A rangsorban mögöttünk áll többek között Szlovákia (694 liter), Törökország (484 liter) és Szerbia (429 liter) is.

 

Az utolsó 3 helyet Moldova, Ukrajna és Albánia foglalja el. Az átlagos fizetés itt csak 352, 345 és 239 liter benzinre elég fejenként.

 

Benzin világranglista

(További információkért menj az egérrel a kiválasztott ország nevére)

 

 

 

A legjobb pozíciókat a világranglistán a Perzsa-öböl országai uralják. Szaúd- Arábiában, Katarban és Kuvaitban átlagosan 5112 és 8210 liter benzint lehetett vásárolni az év elején az átlagfizetésből. Érdemes megemlíteni, hogy Kuvait 139 literrel kevesebbet engedhet meg magának az idén, mint a tavalyi évben, másfelől a Szaúdiak és a Katarban élők mintegy 4933 és 1603 liternél több benzint tölthetnek a tankba, mint az elmúlt évben.

 

A legrosszabb helyzetet Kubában tapasztalták, itt mindössze 28 liter benzin ára az átlagfizetés (2 liter növekedés idén). Annak ellenére, hogy Tádzsikisztán és Zambia követi Kubát a rangsor alján, ők még így is hétszer annyi benzint engedhetnek meg maguknak (151 és 219 liter fejenként).

 

Kiderült az is, hogy olajmágnásnak lenni nem mindig jelent olcsó üzemanyagot az ország polgárainak. Vegyük például Nigériát, aki a legtöbb benzint termeli egész Afrikában és a benzin ára itt a legalacsonyabb (0,31 euró), mégis az alacsony átlagbér miatt a nigériaiak viszonylag kevés – 539 liter benzint tudnak venni ebből. Hasonló a helyzet Európa olajmennyországában, Oroszországban. Egy olyan országban, amely a világ második legnagyobb olajtermelője az átlagfizetésért csak 919 liter benzint engedhetnek meg maguknak az itt lakók.

 

Venezuelában szintén érdekes a helyzet. A Dél-Amerikai országban korlátozások vannak érvényben, melyek szerint havonta egy fő 120 liter benzint vásárolhat körülbelül 0,025 dollár/liter áron. A határérték túllépése után a benzint csak dollár/liter „piaci” áron lehet megvásárolni és csak 200 benzinkút ad erre lehetőséget az országban. Számításaink szerint az átlagfizetés itt 148 liter benzinre korlátozódik (120 liter támogatott és 28 liter teljes áron), ami drasztikus különbség az elmúlt év 14 milliárd literjéhez képest.

 

A keresés módszertana

Ez a jelentés az átlagos nettó bért használja a nemzeti statisztikai hivatalok vagy az illetékes minisztériumok által rendelkezésre bocsátott legfrissebb adatok szerint. Több, mint 100 országban vizsgált 2020 első feléből vett adatok a globalpetrolprices.com-tól és más helyi forrásokból. Annak érdekében, hogy megkapjuk a liter-számot, elosztottuk az átlagbért a benzin árával. A valuta átváltásához az elmúlt 90 nap átlagárával számoltunk.

 

Picodi.com

Kulcsszavak: Picodi Picodi.com benzinár

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01