Mind a négy magyar csapattag ezüstérmet szerzett a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Az idei Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) a világ 87 országának 343, középiskolás diákja mérte össze a tudását. 2020-ban a négy fős magyar csapat minden tagja ezüstérmet szerzett.
Idén szeptember 13. és 23. között került sor a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiára (IOI), amely eredetileg Szingapúrban zajlott volna, a koronavírus-helyzet kedvezőtlen alakulása miatt azonban teljes egészében az interneten kellett lebonyolítani.
Bár így a világ legjobb programozási képességekkel rendelkező diákolimpikonjai nem találkozhattak személyesen, a magasszintű programozási és matematikai ismereteket igénylő feladatok megoldása által jelentett kihívás valamelyest kárpótolhatta őket.
Az IOI 2020-on a magyar csapat mind a négy tagja ezüstérmet szerzett:
- Gyimesi Péter, Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
- Tóth Balázs, Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium
- Nagy Nándor, Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium
- Noszály Áron, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
A magyar IOI-csapat számára a helyszínt és a szükséges informatikai infrastruktúrát az ELTE Informatikai Kara biztosította, a versenyzőket az ELTE IK és a Neumann Társaság munkatársai készítették fel a versenyre.
A megszerzett érmek alapján az IOI 2020-on kiemelkedően szerepeltek az Egyesült Államok, Kína, Oroszország, Dél-Korea, Japán, Irán és Kanada csapatai.
“Az, hogy az idei IOI-n négy ezüstérmet is szereztünk, remekül szemlélteti a Neumann Társaság több évtizedes tehetséggondozó programjának sikerességét, hiszen a nagy versenyeinken (Logo, Nemes Tihamér, OKTV versenyek) kitűnt diákok sok-sok gyakorlással, online versenyen való részvétellel készültek fel, s szerepeltek sikeresen. Néhány hete az általunk rendezett Közép-Európai Informatikai Diákolimpián három érmet szereztek a magyar diákok, és a 15 év alattiak számára rendezett eJOI-ról is hoztunk egy bronzérmet” - mondta el az idei eredmények kapcsán Erdősné dr. Németh Ágnes, a Neumann Társaság alelnöke.
Az idei sikerek biztos alapot jelentenek ahhoz, hogy Magyarország 2023-ban, tehát Neumann János születésének százhuszadik évfordulójának évében Szegeden, a hazai informatika fontos bölcsőjében megrendezhesse az IOI-t.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Nyolc ország személyesen, hat ország online vesz részt a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián
- Magyar oktatórobottal gyakoroltak a gyerekek Szegeden
- Újdonságok a szegedi informatikatörténeti kiállításon
- Elérhető a magyar nyelvű MI és robotikai képzés
- Hogyan lehetne hatékonyabban elterjeszteni a digitális írástudást az EU-ban?
- Ingyenessé tették az ELTE-n a nyári informatikai alkotótáborokat
- ECDL-bizonyítványt ad a Neumann Társaság a jeles informatikaérettségiért
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Online is le lehet tenni az ECDL-vizsgát a koronavírus-járvány alatt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.