Évi több mint 4,5 tonna műanyagot takarít meg tévégyártáskor a Hisense
Jia Shaoqian a vállalat elnöke a G20 klímacsúcs és a COP 26 konferenciával egy időben szervezett CNBC ESG csúcstalálkozón elmondta, hogy egy-egy tévésorozat gyártásánál a készülékek teljes hőelvezető rendszerét optimalizálják, csökkentik a tévék hátlapjának vastagságát, ezáltal évente 4626 tonna műanyagot takarítanak meg, ami 514 millióval kevesebb műanyag zacskó felhasználásával egyenértékű.
A CNBC ESG Council a világ vezető vállalatinak részvételével megrendezett kerekasztal, melyen a részvtvevők a fenntartható vállalatvezetéssel és termeléssel kapcsolatos törekvéseket, kihívásokat, valamint az ezek leküzdéséhez szükséges stratégiákat vitatják meg egymással.
Az eseményen a Hisense elnöke, Jia Shaoqian kiemelte, hogy a vállalat energiatakarékossággal és környezetvédelemmel kapcsolatos intézkedései a nyersanyag-kiválasztástól a gyártás folyamatán át az ellátási lánc, valamint termékfejlesztés minden aspektusában helyet kapnak.
Zöldebb technológia, kevesebb áramfogyasztás
A Hisense 2018 óta közel hatezer tonnával kevesebb széndioxidot bocsátott ki, továbbá mind a hűtőszekrény- mind pedig a tévégyártási folyamataiban komoly reformokat vitt véghez. “Egy tévésorozatot gyártásánál a készülékek teljes hőelvezető rendszerét optimalizáljuk, továbbá csökkentjük a modellek hátlapjának vastagságát, ezáltal évente 4626 tonna műanyagot takarítunk meg, ami 514 millióval kevesebb műanyag zacskó használatával egyenértékű” – mondta el Jia Shaoqian. A Hisense elnöke hozzátette, hogy a vállalat 100 colos lézertévéinek energiafogyasztását is csökkentette 250 Wattal, melynek eredményeképp a készülékek harmadannyival kevesebbet fogyasztanak, mint a piacon található azonos méretű LCD-modellek.
Kapcsolódó cikkek
- Zöld e-kereskedelem: mit gondolnak a vásárlók?
- Még nagyobb képernyőt, tudatosan
- Európa második legnagyobb akkumulátorgyártója kíván lenni Magyarország
- A magyar piacon is elérhető a Hisense új hangprojektora
- A karbonlábnyom csökkentésében segíthet az Emissions Impact Dashboard
- A klímavédelmi programok végrehajtásának felgyorsítását sürgeti a Schneider Electric
- Környezetvédelmi projekteket bocsát szavazásra a Raben
- Google: környezetbarát keresési funkciók érkeztek
- Hogyan tudunk egyszerre pénzt spórolni és a környezetet is védeni?
- Környezettudatos zöld autókra cseréli gépjárműflottáját a Vodafone
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.