Több mint 160 új Airbus repülőgépet rendel az Air France-KLM
Az európai repülőgépgyártóval kötött megállapodás értelmében 100 Airbus A320neo családba tartozó gépre adott le rendelést a csoport, további 60 példány lehívására pedig opciós jogot szerzett. Ezek a repülőgépek a KLM, illetve a diszkont Transavia holland és francia vállalatánál állnak szolgálatba.
A megrendelésben A320neo és A321neo típusok szerepelnek, az első példányok leszállítása 2023 második felében várható. A KLM és a Transavia ezekkel a gépekkel teljesíti majd a középtávú, főként európai járatokat. A kabinkonfigurációról később ad tájékoztatást a vállalat.
A legmodernebb technológiával felszerelt A320neo családú repülőgépek kategóriájukban a legjobb teljesítményt nyújtják az Air France-KLM csoport légitársaságai számára. Üzemeltetési egységköltségük 10 százalékkal, fogyasztásuk és károsanyag-kibocsátásuk 15 százalékkal, zajkibocsátásuk 50 százalékkal alacsonyabb, mint az előző generációs repülőké.
A megállapodás mások része, hogy az Air France szándéknyilatkozatot írt alá 4 Airbus A350F áruszállító gép vételéről és további négy opciós jogáról.
Mivel a légi áruszállítás iránt hatalmas a kereslet, ezért a csoport számára fontos, hogy növelje a cargo kapacitását. Az Air France a megrendeléssel az új fejlesztésű, szélestörzsű áruszállító gép első üzembe állítói között lesz.
A megállapodás lehetővé teszi, hogy igény szerint ezeket a gépeket utasszállító Airbus A350-esekre cseréljék, amely a francia vállalat szélestörzsű flottájának fontos részét képezi.
A flottamegújítás az első lépés a károsanyag-kibocsátás csökkentésében, amelynek azonnali hatása van. Emellett a fenntartható forrásból származó kerozin használata és a gazdaságosabb repülőgép-üzemeltetés járulhat még hozzá nagyobb mértékben a környezeti terhelés csökkentéséhez. A csoport célja, hogy 2030-ra abszolút értékben 15 százalékkal csökkentse az emissziót, 2050-re pedig karbonsemlegessé váljon.
Benjamin Smith, az Air France-KLM Csoport vezérigazgatója a megrendelés bejelentésekor azt mondta, az új repülőgépek nem csak a gazdasági, de környezetvédelmi célok elérésében is nagy segítséget nyújtanak. „Ez egy hatalmas lépés a KLM, a Transavia és az Air France számára, amelyek az elérhető legjobb repülőgépeket fogják üzemeltetni. Az A320neo család, illetve az A350F csendesebb, alacsonyabb fogyasztású és kibocsátású, és hatékonyabban üzemelő típus, ezért ez volt a legjobb választás, nagyon fontos szerepük lesz abban, hogy a csoport 2050-re karbonsemleges legyen.
2021. december 15-ével az Air France-KLM 502 repülőgépből álló flottát üzemeltetett, hálózata több mint 300 célállomásból áll.
Kapcsolódó cikkek
- Hatalmas megtérülést hoznak a szoftverrobotok az Air France-KLM szolgáltatóközpontjának
- Elektromos légitaxit fejleszt egy magyar startup
- A Baltikum legnagyobb légikarbantartó cége kezdi el használni az AerinX rendszerét
- Az easyJet partnere elkezdi az elektromos hajtóművek fejlesztését
- A Fujitsu első díjat nyert az Airbus versenyén
- A GEFCO újrafelhasználható konténereiben szállítják az Airbus repülőgépalkatrészeit is
- Különleges repülőgép szállt fel München mellett
- Kiterjesztett valóság megoldással teszi gyorsabbá és pontosabbá a repülőgépek átvizsgálását az Aeroplex
- A készenléti szervek sem maradnak ki a digitalizációból
- Fejlesztői versenyt hirdet Magyarországon az Airbus
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tovább bővül az Euronics – két új áruházzal és több mint 5 ezer átvevőponttal készültek
Jelentős fejlesztésekkel és új forgatókönyvvel fordul rá az ünnepi szezonra az Euronics. November közepéig két új áruház nyílt Dunaharasztiban és Kecskeméten, de jelentősen bővül az átvevőpontok száma is. A műszaki cikkeket, szórakoztatóelektronikai termékeket forgalmazó vállalatnak így összesen 67 üzlete és 5400 átvevő helye van, utóbbiak száma ráadásul jövőre már 8500-ra rúghat a Foxpost és a Packeta egyesülésének eredményeként.
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.