ABB globális projektfejlesztési felhívás startup cégek számára
Az ABB, a Microsoft és a SynerLeap, az ABB globális innovációs növekedési központja egy globális projektfejlesztési felhívást tesz közzé startup cégek számára. A felhívás témája: Nyílt innováció milliónyi jobb döntés érdekében.
A kihívás során a pályázóknak három fő kategória valamelyikében kell egy megoldást benyújtani: Okos épületek, Intelligens energiaellátás és Disztribúciós megoldások. A jelentkezéseket március folyamán fogadják, mindegyik kategóriának meghatározott kritériumai vannak, a részletek a csatolt dokumentumban, és ezen a linken találhatók: ABB Electrification Startup Challenge: Nyílt innováció milliónyi jobb döntés érdekében
A három győztes startup egyenként 30 000 dolláros díjat kap, hogy innovatív ötleteiket az ABB-vel és a SynerLeap-pel együttműködve közösen továbbfejlesszék, majd az ABB Ability Marketplaceen keresztül piacra dobják. A nyertesek emellett az ABB K+F szakértőinek marketing és networking támogatásában is részesülnek, valamint azonnali hozzáférést kapnak az ABB eszközeihez, és lehetőséget arra, hogy az általuk kidolgozott megoldást az ABB legfontosabb csatornáin keresztül közzé tegyék, és a médiában is népszerűsítsétek azt.
- A digitális startupok világszerte 2022. március 31-ig pályázhatnak az ABB, a Synerleap és a Microsoft közös, nyílt felhívására
- Összesen 9 döntős – azaz kihívásonként 3 – mutathatja be élőben ötleteit Berlinben, május 13-án.
- A zsűri minden egyes kihívás esetében kiválaszt egy győztes csapatot, amely az ABB-vel közösen fog majd egy digitális megoldáson dolgozni, amely az ABB Ability Marketplace-re kerülhet.
- Bónuszként az idei döntősök meghívást kapnak a május 14-15-i berlini Formula E-Prix-re is!
Kapcsolódó cikkek
- Milánó elektromos buszhálózatának fejlesztéséhez az ABB adja a hajtóerőt
- Az ipar átalakulásáról szól az új ABB-tanulmány
- Tervezz, pályázz, nyerj!
- ABB technógia biztosítja a gyorstöltést Amszterdam új elektromos kompjáratai számára
- Díjat alapított a piacvezető online számlázó
- Megvannak ’Az Év Honlapja’ 2021 nyertesei!
- Magyar fiatalokkal dolgozik együtt a jövő innovációin a Samsung és az EdisonKids
- Az ABB és a UK Power Networks fenntartható jövőre vált az Airplus kapcsolóberendezésével
- ABB - 2021. IV. negyedévi eredmények
- Kiválasztották az ABB egyetemi női mentorprogramjának idei résztvevőit
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.