A Magyarországról indult Women Startup Competition mára meghódította Dél-Kelet Ázsiát is!
A női vállalkozókat és startupokat támogató rendezvénysorozat 2012-ben hazánkból indult hódító útjára. Az egyre nagyobb érdeklődésnek örvendő eseménysorozat 2022-ben pedig először rendezte meg elődöntőjét a dél-kelet ázsiai Kuala Lumpurban. Az eseményen olyan nőknek szóló újításokat mutattak be, mint a “digitális páncélterem”, egy különleges “szalonfoglaló” applikáció és egy hihetetlenül kedvező költségekkel működő, biztonságos “dadabérlő” rendszer.
A 2022-ben már 8. alkalommal megrendezett Women Startup Competition eseménysorozat immár kinőtte Európát és az általuk szervezett pitch demónapokat és mentorálási eseményeket több európai helyszín után, Dél-Kelet Ázsiában is elindították, amely rendezvényre több mint 40 országból regisztráltak a résztvevők. A kezdeményezés számos lehetőséget nyújt a női vállalkozóknak és a vegyes startupoknak, de segít az angyal- és kockázati tőkebefektetőknek is, akik csatlakoznak a kezdeményezéshez. "Izgatottak voltunk – hiszen most először rendeztük meg eseményünket a dél-kelet ázsiai régióban, ráadásul ázsiai és európai mentorokkal és zsűritagokkal bővült a résztvevők köre, akik nagyon jól egymásra hangolódtak és teljes egyetértésben választották ki a legtehetségesebb csapatokat." – mondta Müller Tamás, a verseny alapítója.
A verseny győztese a Wahine Capital csapata, akik egy “digitális páncéltermet” hoztak létre azoknak a nőknek, akik pénzügyi biztonságra vágynak, de tanácstalanok, hol is kezdjenek neki.
A második helyezett a Book My Spot szalonfoglaló alkalmazása lett. Az újítás, nem csupán abban előremutató, hogy a muszlim, pakisztáni területeken egyszerűsíti le az időpontfoglalást a szépség- és egyéb szalonokban, hanem UI és UX szempontból is egyedülálló megoldásokat nyújt.
A harmadik helyezett a Nanny Care Ph csapata lett.
Az egyetemistákból álló csapat egy felületet hozott létre gyermekfelügyelők, dadák és bébiszitterek részére, amelyen keresztül biztonságosan lehet képzési- és munkaerő delegálási folyamatokat indítani. Jól példázza az fejlesztés népszerűségét, hogy az applikáció, már a bevezetése után nagy népszerűségnek örvendett a helyi célközönség körében, és azóta is egyre többen használják rendszeresen jövedelemszerzésre és pótmama bérlésre. Népszerűségének titka többek között annak is köszönhető, hogy óránként csupán $2 (808 Forint) kerül egy bébiszitter.
"Nagyon izgalmas volt a verseny és az, hogy a régióból és Európából teljesen különféle háttérrel rendelkező zsűritagok, mentorok és versenyzők jelentkeztek, mégis mindenki számára releváns problémákat oldanak meg alkalmazásaikkal, de a mentorok segítsége és zsűritagok véleménye ugyanúgy hasznos volt mindenki számára. Izgatottan várom a döntőt és a következő évi versenyt!" – mondta Zsapka Andrea a Global Empowerment Summit alapítója és a Women Startup Competition dél-kelet ázsiai nagykövete.
Ami a jelentkezést illeti, nincsenek tematikus követelmények: bármilyen ötletgazda, vállalkozó vagy startup jelentkezhet, aki úgy véli, hogy ötlete vonzó lehet a célközönség számára és felkeltheti a befektetők érdeklődését.
A szervezők által meghatározott egyetlen követelmény, hogy a pályázóknak a vállalkozói csapaton belül legalább egyenlő arányban (50%-50%) kell képviselniük a nemek sokszínűségét, vagy a csapattagok többségének nőnek kell lennie (50%<), vagy valamilyen hitelt érdemlő módon nőként kell azonosítaniuk magukat.
A szervezők eddigi tapasztalatai azt mutatják, hogy a legkülönfélébb szegmensekből származó ötletek, beleértve a mobilipart, a biotechnológiát, a divatipart, a művészetet és a gasztronómiát, sikeresek lehetnek és a versenyen keresztül finanszírozásban részesülhetnek.
Az idei év döntője és a Demo Day 2022. december 15-én lesz online. A szervezők ezúton is arra biztatják a csapatokat, hogy minél hamarabb adják le jelentkezésüket, a regionális elődöntőkre, ahonnan a győztes csapat egyenes ágon a döntőbe jut, és ahol a 12 döntőssel versenyezhet.
Az elődöntős helyszínek is lassan megtelnek, azonban a magyarországi megmérettetésre még lehet regisztrálni.
Amennyiben csak nézőként szeretné követni a budapesti eseményt, akkor ezen a linken keresztül regisztrálhat.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- Magyar kezdeményezés vitte Európa legjobb női startupjait ismét Londonba!
- Lezárult a Hiventures StartupHER női vállalkozói programja
- Hatodik alkalommal startolt a Women Startup Competition
- A Women Startup Competition meghódította Moszkvát is
- A Led Coding nyerte a Women Startup Competition Romániai elődöntőjét
- Borys Szyc filmsztár oktatta a Women Startup Competition résztvevőket Varsóban
- Teltház volt a Women Startup Competition Kolozsvári versenyén
- Egy utazási startup nyerte a Women Startup Competition első elődöntőjét Prágában
- Különdíjjal tért haza a magyar csapat a Women Startup Competition Europe Londoni döntőjéből
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.