Az LG ThinQ okosotthon-platformról hamarosan több márka termékeit is irányíthatjuk
Az LG Electronics (LG) hamarosan elérhetővé teszi a Home Connectivity Alliance HCA 1.0 specifikációjának első kereskedelmi implementációját, amely az LG ThinQ okosplatformon keresztül lehetővé teszi a különféle márkájú készülékek összekapcsolását. Ez év végére a felhasználók az LG ThinQ alkalmazáson keresztül többek közt olyan márkák eszközeit is vezérelhetik majd, mint a Samsung vagy a Vestel, így kényelmesen kezelhető, teljeskörűen összekapcsolt okosotthon-ökoszisztémát alakíthatnak ki.
Az LG elkötelezett a felhasználói élmény bővítése mellett, ezért más márkákkal fogott össze, hogy megteremtse a készülékek közötti kompatibilitást. Az új megoldás a világ főbb piacain, többek közt Dél-Koreában, az Egyesült Államokban és Európában is elérhető lesz, és kezdetben a főbb háztartásigép- termékkategóriákra, például mosógépekre, szárítógépekre, mosogatógépekre fog kiterjedni, később pedig más készüléktípusokra is alkalmazható lesz.
A HCA 1.0 specifikáció széles körű elfogadása a termékfejlesztési oldalon lehetővé tette, hogy a különböző márkájú háztartási készülékek és légtechnikai megoldások felügyelete és vezérlése egyetlen mobilalkalmazásból valósuljon meg. A felhasználóknak csak regisztrálniuk kell a kompatibilis termékeiket a ThinQ alkalmazásban, és máris élvezhetik az egyablakos eszközkezelés kényelmét és szabadságát. Akinek például LG mosógép és Samsung mosogatógép van az otthonában, annak többé nem kell váltogatnia az egyes gyártók alkalmazásai között, hogy beállítsa az általa preferált mosási ciklust és tisztítási beállításokat.
A márkák közötti tényleges összekapcsolhatóság a HCA víziójából ered: a vállalat egy zökkenőmentesen egységesített intelligens otthon élményét akarta létrehozni. A 2022 januárjában alapított, számos okosotthon-megoldás-gyártót tömörítő HCA célja, hogy felhőalapú átjárhatóságot biztosítson a tagvállalatok okosotthon-platformjai között. A szervezet elnökségi tagjaként az LG szorosan együttműködik más készülékgyártókkal, köztük a Samsunggal és a Vestellel a HCA 1.0 specifikáció elfogadásának előmozdítása érdekében, amelynek végső célja a felhasználói kényelem növelése.
Az intelligens otthoni ökoszisztéma bővítése érdekében az LG a Connectivity Standards Alliance (CSA) munkáját is segíti, amely egy olyan globális szervezet, amely az intelligens otthoni eszközök nyílt kommunikációs protokolljainak fejlesztésével foglalkozik. Az LG hozzájárult a Matter protokoll, a CSA által vezetett, internetprotokoll-alapú otthoni IoT-kommunikációs szabvány kifejlesztéséhez és szabványosításához.
„Az LG ThinQ alkalmazás otthoni készülékek zökkenőmentesen összekapcsolt ökoszisztémáját képes kezelni, ami a felhasználóknak egy egészen új okosotthon-élményt nyújt majd világszerte” – mondta Jung Ki-hyun, az LG platformokért felelős központjának ügyvezető alelnöke és vezetője. „Az LG a jövőben tovább bővíti majd a ThinQ és a más HCA-tagok okosotthon-platformjai közötti kompatibilitást.”
Kapcsolódó cikkek
- Az LG egyedi mobilitási élményeket mutatott be az idei Müncheni Autószalonon
- Már Magyarországon is kapható a világ első vezeték nélküli LG OLED tévéje
- Kiemelkedő energiahatékonyságú háztartási gépeket mutatott be az LG az IFA kiállításon
- Egy fenntartható faluban környezettudatos, energiahatékony háztartási gépeit és megoldásait mutatja be az LG
- Az LG az IFA-n mutatja be új, fenntartható energiagazdálkodási megoldását
- Az LG bemutatta az okosotthonok zökkenőmentes működését
- Az LG MoodUP hűtőszekrénye színesebb életstílust hoz a konyhába
- A MoodUP hűtőszekrény színváltós ajtópanelekkel dobja fel a felhasználói élményt
- Az LG csatlakozik a Connectivity Standards Alliance igazgatótanácsához
- Így lesz hosszú életű a mosógép
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.