Az ABB tovább bővíti energetikai portfólióját
Az ABB bejelentette, hogy megállapodást írt alá a Siemens Kínában működő szerelvény részlegének felvásárlásáról. Az akvizíció bővíti az ABB piaci jelenlétét, és kiegészíti regionális ügyfélkínálatát az okosépületek piaci szegmensében.
• A tranzakció tovább növeli az ABB vezető pozícióját a kapcsoló szerelvények piacán
• Az ABB kiterjedt forgalmazói hálózathoz enged hozzáférést, ami támogatja a cégcsoport üzleti növekedését
Az ABB által megvásárolt termékkínálat kábelezési szerelvényeket, okosotthon rendszereket, intelligens ajtózárakat és egyéb otthoni perifériás automatizálási termékeket tartalmaz, amelyek egy licencszerződés értelmében továbbra is a Siemens márkanév alatt kerülnek majd forgalomba.
Az akvizíciónak köszönhetően az ABB 230 kínai városra kiterjedő, széleskörű értékesítési hálózathoz is hozzáférhet, míg a regionális értékesítési, gyártási és menedzsment csapatok szaktudása tovább szélesíti az ABB iparági know-how-ját és szakértelmét. A Siemens kínai szerelvény részlege 2023-ban több mint 150 millió dollár bevételt termelt, és több mint 350 alkalmazottat foglalkoztat. A részleg felvásárlása növeli az ABB árrését. A tranzakció várhatóan a következő tizenkét hónapban lezárul. A felek az akvizíció pénzügyi feltételeit nem hozták nyilvánosságra.
„Ez az akvizíció tükrözi stratégiai céljainkat és a Kínában tervezett üzleti növekedésünk iránti elkötelezettségünket” – nyilatkozta Mike Mustapha, az ABB Energetika üzletágához tartozó Smart Buildings divíziójának vezetője. „Az új piaci csatornának és a kibővített kínálatnak köszönhetően az ABB épületautomatizálási és villamosenergia-elosztási megoldásainak teljes skáláját tudjuk kínálni, gazdagítva az ügyfelek biztonságos és megbízható intelligens épülettechnológiával kapcsolatos választási lehetőségeit.”
Kapcsolódó cikkek
- A Dürer Park új irodáihoz a Siemens biztosítja az energiaelosztást
- A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában
- 100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást
- Helyi rugalmassági piacot tesztelnek Róma villamosenergia-hálózatán
- Felvásárolta a Siemens a Helioxot
- A HMS Networks felvásárolja a Red Lion Controls vállalatot
- Az ABB az Eve Systems felvásárlásával tovább erősíti okosotthon-technológiai portfólióját
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- Az ABB megvásárolja a Siemens kisfeszültségű NEMA motorvállalatát
- Eszközadatok: A „csináld magad” a múlté
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.