Magyar Innovációs Techschow: közel 90 új Neumann
A Mobilitás és Multimédia Klaszterhez a "Keressük magyarország új Neumannjait" című felhívásra alig egy hónap alatt 86 darab pályázat érkezett be határidőre. A pályázatok 1/3-a magánszemélyektől, azaz feltalálóktól, kutatóktól, lelkes innovátoroktól érkezett, a 2/3 pedig többségében kisvállalkozásoktól jött. A vidék a pályázatok ötödénél dominált, jellemzően Debrecenről, Pécsről, Miskolcról és Szegedről küldtek be anyagokat, azokról a helyekről, ahol van vmilyen ICT alapú felsőoktatási képzés és tudásközpont.
A beérkezett pályázatok fele az e- és m-egészség, a zöld gazdaság és a kreatív gazdaság témakörökből kerültek ki.
A pályázatok 1/3-a webes alkalmazás, másik 1/3-a ICT-vel kapcsolatos hardverfejlesztés, 1/4-e pedig mobilalkalmazás.
A pályázók között több olyan is van, amelybe frissen fektettek be kockázati tőkét, vagy üzleti angyal szállt be az elmúlt 12 hónapban.
A prototípusok, friss termékek 1/3-a pedig az elmúlt 1-2 évben jelentős nemzetközi vagy hazai elismerést is szerzett.
A beérkezett pályaműveknek nem egészen a negyede, 21 innováció kap lehetőséget arra, hogy 2011. május 17-18-án a Millenáris Parkban azon a Magyar Innovációs TechShow kiállításon mutatkozzon be, amelyet az idén a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Mobilitás és Multimédia Klaszter szakmai együttműködés keretében rendez meg.
Kapcsolódó cikkek
- Online híd a tag- és közgyűlésekhez: eGyűlés
- Uniós Techshow a Millenáris Parkban: új Neumannok kerestetnek
- Közös fórumot hoztak létre az infokommunikációs klaszterek
- Innovációs díjat kapott a Magyar Telekom
- Microsoft Innovációs Díj a Cason zrt. okos mérőóra-leolvasó szolgáltatásának
- Új MMKlaszter fejlesztések
- Mobilinnováció: továbbra is sikeres MIK-aktivitás
- A Microsoft megnyitotta új európai innovációs központját
- Innovációsközpont-avatás Gödöllőn
- IHM: informatikai k+f-re 4,7 milliárd forint
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.