Első magyarországi Országos Szoftvertesztelő Verseny 2011-2012

forrás Prim Online, 2012. január 31. 17:00

MASTERFIELD OKTATÓKÖZPONT megújította portfolióját és most már nemcsak tesztelő képzések nyújtásával, hanem az ’Első Országos Szoftvertesztelő Verseny’ megszervezésével is támogatta a téma fejlődését. Az eddig megszokott programozói versenyektől nem csak névlegesen megkülönböztetett esemény a kevesebb figyelemmel kísért szoftvertesztelésre koncentrált.

A programozó versenyekhez képest kifejezetten a hibák keresésére szolgáló programokkal és feladatokkal megkülönböztethető verseny maraton 2011. október 15-én kezdődött egy három hónapos online előselejtező sorozattal és 2012. január 27-én zárult az élő döntővel, amely a magyarországi IT szektorban első ízben került megrendezésre. A kezdeményezés elsősorban egy tesztelő közösséget, valamint azon belüli rangsort szeretne felállítani a szakemberek tudása, képessége alapján, mivel a szoftvertesztelés a fejlesztéstől és programozástól eltérő képességeket és beállítottságot igényel. Másodsorban a szakterületnek az ország informatikai versenyeiben kíván a korábbinál jóval nagyobb figyelmet nyújtani, hogy a szervezők a téma fejlődésével a cégek azon felismerését is elősegítsék miszerint egy hibáktól mentes szoftver hosszútávon komoly költségmegtakarítási tényező a vállalatok életében. A vállalatok többsége felismerte, hogy napjaink piaci versenyében a róluk alkotott kép, egyik legmeghatározóbb tényezője az ügyfeleik elégedettsége. Ehhez az ügyfélkiszolgáló informatikai rendszerek hibátlan működése nélkülözhetetlenül szükséges. Egy előrelátó vállalat versenyképességét hálózati és ügyfélkiszolgáló szoftvereik tesztelésével növelheti, mivel egy közel hibátlanra tesztelt ’vállalati - informatikai gépezet’ elakadásmentes és költséghatékony hosszútávú működést tesz lehetővé. A külföldön is újdonságnak számító, hiánypótló szoftvertesztelő verseny – hazánkban - hagyományteremtő szándékkal került megrendezésre a ‘hivatásos’ tesztelők körében.

Verseny leírása

Online fordulók: Nevezési díj nem volt. A résztvevők a verseny honlapján tudtak jelentkezni, de a sikeres jelentkezéshez is egy ötletes, beugró feladatot kellett megoldaniuk, aminek a minimális szoftvertesztelési ismeretekkel sem rendelkezők kiszűrése volt a célja. A verseny online fordulókkal folytatódott. Az online feladatok folyamatosan, heti rendszerességgel jelentek meg a verseny honlapján. A feladatok megoldásába később is be lehetett csatlakozni. Az online fordulók során a versenyzők pontokat gyűjtöttek. A verseny aktuális állása a verseny honlapján volt követhető. Az online fordulók lezárulta után a 20  legjobban teljesítő versenyző a végső, élő döntőbe jutott.

Az élő verseny 3 órás időtartamú volt. Az online fordulók során előkelőbb helyen végzettek extra versenyidőt kaptak az élő versenyre. Ennek alapján a döntőbe jutott versenyzők percenkénti késleltetéssel kezdhették meg az összecsapást. Az élő verseny lebonyolításában fontos szempont volt, hogy folyamatosan a helyszínen is figyelemmel kísérhető legyen a versenyzők által elkészített feladatok menete. Az eredményeket - egy rövid szünetet követően - közvetlenül a verseny utáni szakmai konzultáción kiértékelték és megtörtént a díjátadás is. A Szakmai értékelés, eredményhirdetés és díjátadás során számos program kapcsolódott a rendezvényhez. A gála a verseny főtámogatójának megnyitó beszédjével kezdődött, majd a döntőbe jutott versenyzők bemutatásával folytatódott. Ez után szakmai értékelés következett, amelynek során a versenysorozat ötletgazdájának (Gyúri Attila) előadásában sorra vették az online fordulók és az élő döntő feladatait, illetve részletes megoldásait. Az értékeléseket követően az ünnepélyes eredményhirdetés és díjátadás következett. Az esemény presztízs értékű helyezései mellett a szervező tanfolyamkuponjait, a főtámogató által felajánlott pénznyereményeket, a szakmai partner értékes szoftvernyereményeit, a média partner előfizetéseit lehetett megnyerni.

A Masterfield Oktatóközpont reményei szerint ez a verseny nagyon sikeres lesz és minden évben megrendezésre kerül, egyre komolyabb támogatói bázissal és nehezebb, színvonalasabb feladatokkal bővülve.

http://www.teszteloverseny.hu/



 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01