StruxureWare Data Center Operation Suite 7.1: Rugalmas vállalati folyamatmenedzsment
A Schneider Electric, az energiamenedzsment megoldások nemzetközi szakértője Magyarországon is bemutatta a StruxureWare Data Center Operation programcsomag 7.1-es verzióját, amelynek megújult és rugalmas változásmenedzsment funkciója testre szabható megoldást nyújt a munkafolyamatok kezeléséhez és a karbantartási folyamatok elvégzéséhez.
A termék biztosítja az informatikai szakemberek számára a vállalati szabályzatok és projektek egyszerű kivitelezését, valamint azok általános alkalmazását az adatközpontokban. A társaság új szoftvercsomagja teljes körű adatközponti infrastruktúramenedzsment (DCIM) megoldást nyújt az energiaellátás, a hűtés, a biztonság és az energiafelhasználás felügyeletére, valamint az üzemeltetés támogatására az épületektől az informatikai rendszerekig, továbbá teljes áttekintést és ellenőrzést garantál a felhasználók számára az adatközpontok napi működtetéséhez.
A StruxureWare Data Center Operation csomag 7.1. verziója lehetővé teszi a piacvezető BMC Remedy IT Service Management csomag BMC Remedy Change Management alkalmazásának integrációját így biztosítva a lényeges információk zökkenőmentes áramlását a két rendszer között. Az új termék tovább növeli a Schneider Electric DCIM platformjának sokoldalúságát és skálázhatóságát többek között az alábbi funkciók révén:
· Testre szabható munkafolyamat-sablonok – Segítségükkel az adatközpont vezetői és alkalmazottai rugalmasan tudják kezelni az egyedi igényeket, ezáltal a szervezeti szabályzatok az adatközpontban előforduló bővítéseknek, átalakításoknak és változtatásoknak megfelelően alkalmazhatók.
· Karbantartás-ütemezés – Rálátást biztosít a teljes szerviztevékenységre, így a karbantartási és szervizmunkák előre tervezetten, időbeli ütközések nélkül kivitelezhetők.
· Valós idejű dashboard – Az egyszerűen konfigurálható és testre szabható webes dashboard könnyen áttekinthetővé teszi az adatközpont legfontosabb teljesítménymutatóit.
· Áramköri mérés – Támogatja a valós idejű méréseket az áramköri leágazások felügyeletén keresztül egészen a teljesítménykihasználtság kiszámításáig arra az esetre, ha mérhető rack PDU-k nem állnak rendelkezésre.
· DCIM migrációs szolgáltatás – Lehetővé teszi az adatmigrációt a StruxureWare Data Center Operation szoftvercsomagba más elterjedt DCIM rendszerből.
Kapcsolódó cikkek
- Mezőgazdasági integrált informatikai rendszert fejlesztett a Humansoft
- Eventus, avagy az észrevétlen IT forradalom
- Microsoft Dynamics CRM Online
- Agrár vállalkozásoknak fejleszt informatikai rendszert a Humansoft
- Automatikus Portarendszert fejleszt az Alvicom
- Kulcs- Készlet és Számla Next - Az ügyvitel jövője
- IFS-Centric vegyes vállalat ERP megoldások fejlesztésére
- Elektronikus hitelesítést biztosító bővítmény SBO számlázó rendszerekhez
- Tanulj szerepjáték közben vállalatirányítást!
- Egy nap alatt SAP vállalatirányítási rendszer kkv-knak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.