Hogyan védjük meg digitális életünket a villámokkal szemben?
1. Alkalmazhatjuk azt a bevett technikát, hogy vihar esetén a szórakoztatóelektronikai és háztartási eszközeink kábeleit kihúzzuk a konnektorból, ez azonban nem csak időigényes, de a váratlanul lecsapó villámokkal szemben sem véd igazán. Biztonságosan felkészülhetünk azonban a szélsőséges időjárási körülményekre, ha berendezéseinket túlfeszültségvédőkkel csatlakoztatjuk az áramforráshoz, így a dugók kihúzására sincs szükség.
2. A házak tetején elhelyezett villámhárító hasznos találmány, hiszen segít a becsapódó villámnak megtalálni a helyes utat ahelyett, hogy otthonunkat venné célba. Így megelőzhetők a villámok okozta tűzesetek. Ám az egyre növekvő számú és különösen érzékeny elektronikai eszközeinket nem vértezi fel a kósza villamos feszültségekkel szemben. A szünetmentes tápegységek és tüskeszűrők viszont megfelelő védelmet biztosítanak készülékeinknek.
3. Tévhit, hogy a túlfeszültségvédők minden egyes villámcsapással megrongálódnak. Ezek az eszközök automatikusan levezetik a keletkezett túlfeszültséget, újra és újra. Várható élettartamuk nagyjából megegyezik az egyéb védelmi eszközökével, mint pl. a kismegszakítókéval vagy a hibaáram kapcsolókéval. A Schneider Electric ugyanakkor élettartamra szóló berendezésbiztosítást garantál ezen termékei mellé.
4. A nyugodt családi filmnézés vagy a barátokkal való önfeledt skype csevegés érdekében nem elég csupán beszerezni egy túlfeszültségvédelmi eszközt, a helyes üzembe helyezés is kritikus fontosságú. A telepítésnek meg kell felelnie bizonyos alapvető szabályoknak. Az egyik ilyen, hogy az eszközt a villamos hálózattal összekötő kábel hossza minél rövidebb legyen.
5. A legfontosabb elektronikai berendezéseink és saját testi épségünk érdekében egyaránt fontos, hogy tudjuk, milyen környezetben hogyan reagáljunk. Nagyobb veszélynek tesszük ki magunkat, ha a váratlan villámcsapások idején épp a fürdőszobában szárítjuk a hajunkat, vízpart közelében tartózkodunk, vagy úton vagyunk. A 30-30-as szabály szerint, ha a villámlás és a mennydörgés között kevesebb, mint 30 másodperc telik el, érdemes védett helyre húzódnunk, és az utolsó villámlás után még várni fél órát, amíg újra kimerészkedünk a szabadba.
Az APC by Schneider Electric egyszerűen alkalmazható és költséghatékony túlfeszültségvédelmi megoldásokat kínál, amelyek védelmet nyújtanak a kritikus fontosságú hálózati kapcsolatok számára, így egy pillanatra sem kell kilépned a digitális világból. Csak csatlakoztasd a modemet, a routert, és más, alacsony fogyasztású eszközt, mint például az okostelefon vagy tablet töltődet, és nyerj többórányi használati időt, áramszünet esetén is.
Kapcsolódó cikkek
- Hackerek és kereskedők nemzetközi hálózatát leplezték le
- Átadták az FBI-nak Hillary Clinton magán e-mail-szerverét
- Trójai kártevő esküvői meghívóban és a Truecrypt titkosító szoftverben is
- Kiberrendőröket vetnek be Kínában
- Washingtonban Moszkvát sejtik a vezérkar számítógép-hálózata elleni hackertámadás mögött
- Nyomoz az FBI Hillary Clinton e-mailjeinek ügyében
- Lekapcsolták az amerikai vezérkar e-mail-hálózatát
- A kanadai hírszerzést támadja az Anonymous csoport
- Japánok finomítják tovább az iGO-t
- A vásárlás biztonságára koncentrál a G Data