Nemzetközi blokklánc-konferenciát rendeznek Budapesten
B-Day 2.0 néven kétnapos nemzetközi konferenciát szervez a Blockchain Kutatási Egyesület 2018. november 8-án és 9-én a budapesti Bálnában. A rendezvényen a blokklánc hazai szakértői mellett ritkán hallható külföldi szakemberek is előadást tartanak, a legnevesebb meghívott az amerikai Nick Szabo.
Hol van az érték a blokkláncban? – Erre a kérdésre keresik a választ a plenáris előadók és a műhelybeszélgetések résztvevői a budapesti Bálnában november 8–9-én megrendezendő B-Day 2.0 blockchain-konferencián. A tanácskozás szervezője a Blockchain Kutatási Egyesület, a rendezvényen részt vesz a hazai kriptovilág színe-java, és olyan multinacionális nagyvállalatok is, amelyek a blokklánc-technológia fejlesztésére és kiaknázásra a közelmúltban saját szervezeti egységeket hoztak létre.
A rendezvény legnagyobb érdeklődéssel várt előadója az USA-ban élő Nick Szabo – az informatikai guruban sokan a bitcoin kriptovaluta rejtőzködő atyját sejtik. További előadók a blokklánc- és kriptoszcéna legkiválóbb hazai és nemzetközi szakemberei, bővülő névsoruk elérhető a konferencia honlapján.
„A hírekben legtöbbször a bitcoin és a többi kriptovaluta árfolyam-ingadozásai szerepelnek, hiszen a hirtelen meggazdagodás mindenkinek a fantáziáját megmozgatja – mondja Szilágyi Imre, a B-Day események ötletgazdája. – Mindeközben a blokklánc-technológia az egyik legdinamikusabban fejlődő, az élet számos területét érintő globális iparággá vált: több ezer blockchainhez kapcsolódó álláshirdetés van a neten, 2018. első negyedévében a computerworld.com cikke szerint több mint 6000 (!) százalékos volt az éves bővülés ezen a területen a nemzetközi állásportálok adatai alapján.”
„Olyan technológiai áttörést élünk meg, ami jelentősen átformálja világunkat a jelenben és a közeljövőben. Persze a laikusok érdeklődése is óriási, mindenki ki akarja venni a részét a technológiai boomból, ha máshogy nem, befektetőként” – magyarázza a B-Day konferenciák főszervezője.
„A blokklánc alapú technológiai fejlesztésekben a magyar szellemi erő nagyon is jelen van – mondja Csabai Csaba, a Blockchain Kutatási Egyesület tagja, a budapesti Variance HUB blokklánc-fejlesztőközpont létrehozója. – Egyesületünk célja, hogy ebben a magas hozzáadott értékű, munkahelyteremtő iparágban Magyarország élenjáró tudásközponttá váljon. Ez vezérelt bennünket, amikor a B-Day 2.0-t regionális konferenciaként szerveztük meg, a környező országok szakembereinek és döntéshozóinak bevonásával.”
A konferencia programjáról, az előadók személyéről a B-Day 2.0 honlapja ad részletes tájékoztatást.
____
A pénzpiacokon az elemzők technikai és fundamentális elemzés segítségével fogalmazzák meg várakozásaikat egy-egy valuta jövőbeni teljesítményével kapcsolatban. Mindkét módszernek kidolgozott metodikája van, ahol a többé-kevésbé egységes szabályozási környezetnek köszönhetően a bemenő adatok összevethetők, feldolgozhatók. A kriptovaluták esetében az elemzés módszertana még nem kristályosodott ki, és az egységes szabályozási háttér is hiányzik a világban, így a B-Day 2.0 mottója – „Hol az érték a blokkláncban?” – korántsem költői, sokkal inkább fundamentális kérdés, amire közösen keresik a választ mindazok, akik munkát vagy pénzt invesztálnak ezen a területen.
____
A B-Day 2.0 előzménye a Budapest Kongresszusi Központban januárban megrendezett Blockchain Budapest konferencia, ahol a több mint 800 résztvevőnek olyan magyar fejlesztések mutatkoztak be, mint a TE-Food vagy az InLock. Az őrült tempóra jellemző, hogy a TE-Food azóta túl van egy sikeres ICO-n, ahol több mint 6 milliárd forint értékben gyűjtött tőkét befektetőktől egyetlen nap – valójában kevesebb mint 20 perc – alatt.
Kapcsolódó cikkek
- IH, az ősz legnagyobb konferenciája
- CEBIT 2019 – még több újdonság
- Piac & Profit konferencia a növekedést választóknak
- V. Internetkonferencia - 2018
- WITSEC IT-Biztonsági Konferencia nem kizárólag hölgyeknek
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
- Új blokklánc-tesztelő szolgáltatás a Fujitsutól
- Ignite 2018 bejelentések
- Az internet hatása a gyermekekre és a fiatalokra
- Konferencia a blokkláncok mindennapi gyakorlatáról és működéséről
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.