Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét

forrás: Prím Online, 2018. december 5. 14:03

A verseny utolsó hónapjába lépve összeállt a robotika iparági, tudományos és politikai szakemberei alkotta zsűri. Az Epson büszkén jelenti be a 2018-as „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét, amelyet Európa különböző részein, az iparág, a kutatás és a politika területén dolgozó öt szakértő alkot. 

Ők bírálják majd el az európai, közel-keleti és oroszországi pályázók számára most először meghirdetett versenyre beérkező pályázatokat, és a legjobbak Epson T sorozatú robotot nyerhetnek. A verseny a legújabb technológiát a jövő kezébe helyezi: egyetemek, főiskolák és kutatóintézetek képviselői nagy lelkesedéssel dolgoznak olyan ötleteken, amelyek a robotika és az automatizálás növekedését, fejlődését és versenyképességét segítik elő.

 

Az összes pályázat beérkezését követően a zsűri januárban kezdi meg a továbbjutók elbírálását. A második fordulóban ezeknek a versenyzőknek élőben kell majd a pályázatukat bemutatni a zsűri előtt. A pályázatok beadási határideje 2018. december 15.

 

 

Az öt zsűritag:

  • Eva Kaili, az Európai Parlament tagja, a Görög Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport (Pasok/Elia) vezetője, az Európai Parlament Tudományos és Technológiai Alternatívák Értékelő Osztályának (STOA) elnöke
  • Patrick Schwarzkopf, a VDMA Robotics + Automation vállalat ügyvezető igazgatója
  • Darwin Caldwell professzor, a genovai Olasz Technológiai Intézet kutatási igazgatója és egyben a Sheffieldi Egyetem Automatikus Vezérlési és Rendszertervezési Tanszékének vendégprofesszora
  • Dr. Paniti Imre, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének (MTA-SZTAKI) tudományos munkatársa
  • Yoshifumi Yoshida, az Epson vezérigazgatója, korábban a Robotics Solutions Operations üzletág operatív igazgatója

 

Volker Spanier, az Epson Europe Robotics Solutions üzletágának vezetője a zsűri tagjainak bejelentése kapcsán a következőket mondta: „Fantasztikus érzés, hogy ilyen széles körű tapasztalat, szakértelem és földrajzi sokféleség érvényesül az Epson első ’Nyerjen egy robotot!’ versenyének zsűrijén belül. A zsűri a továbbjutó projektek értékét, az automatizálás fejlődésének valamennyi aspektusát tekintetbe véve vizsgálja, és a nyertes a robotika terén valódi innovációt nyújtó pályázat lesz”.

 

Hozzátette még: „Inspiráló volt, milyen nagy érdeklődést váltott ki máris a verseny az EMEAR-régió legkülönbözőbb részein, és ez az új generáció valódi és sürgető igényét is kifejezi a robotika és az automatizálási megoldások alaposabb megértésére és fejlesztésére. A képesség, hogy gyakorlati tapasztalatokat biztosítsunk a hallgatók és a kutatók számára egyaránt, valamint a digitális készségek és a megértés fejlesztése – olyan értékek ezek, amelyek mellett az Epson mint vállalat alapvető elkötelezettséget vállalt.”

 

Az Epson vezető gyártó a robotika terén, és arra törekszik, hogy a robotika a különböző ágazatokban egyre elérhetőbb legyen nagyobb és kisebb vállalkozások számára egyaránt, ténylegesen méretezhető és rugalmas robotválasztékával, amely a legújabb kétkarú technológiájú WorkSense W-01-től a kedvezőbb árú T3, T6 és VT6 modellekig „az igényeknek megfelelő robotot” kínál.

 

A versenyről és a jelentkezésről további információkat itt talál: https://www.epson.eu/robots-contest. Az Epson a következő néhány hét során a zsűritagokkal készített interjúit is közzéteszi.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59